• 24 Mart 2022 Perşembe 10:10
  • |
  • Son Güncelleme:

Gündem yine Mesut Özil! Konyaspor maçı sonrası flaş karar

Fenerbahçe'de Mesut Özil konusu yine gündemin ilk sırasında. Oyuncuyla ilgili transfer dedikoduları yeniden ayyuka çıkarken, Konyaspor maçı sonrası flaş bir karar alındı. İsmail Kartal ligde kalan maçlarda Mesut Özil'i hamle oyuncusu olarak kullanacak.

G%C3%BCndem+yine+Mesut+%C3%96zil%21;+Konyaspor+ma%C3%A7%C4%B1+sonras%C4%B1+fla%C5%9F+karar

Fenerbahçe, Süper Lig'de kalan 8 maç için Mesut Özil'le ilgili çok konuşulacak bir karar aldı. Zorluk seviyesi yüksek olan Konyaspor maçında fiziksel açıdan yetersiz olduğu gözlemlenen Mesut Özil, sezon sonuna kadar hamle oyuncusu olarak kullanılacak.

Fenerbahçe'ye büyük beklentilerle transfer olan ancak bir türlü eski kimliğine dönemeyen Mesut Özil kulübeye geliyor.

Sakatlığı sebebiyle uzun süredir formasından ayrı olan yıldız futbolcu geç de olsa takıma dahil olmuştu. Ancak bu sakatlık zaten fiziksel gücü çok yüksek olmayan Mesut'u daha da geriye attı. Bu durum son oynanan Konyaspor maçında net şekilde ortaya çıktı.

Milliyet Gazetesi'nden Senad Ok'un haberine göre; İlk yarıdaki düşük temposu sebebiyle tecrübeli oyuncu ikinci yarı oyundan alındı. Konyaspor galibiyeti sonrası ikincilik şansını yükselten sarı-lacivertli ekipte teknik heyet kalan haftaların oldukça zorlu geçeceğini düşündüğünden Mesut Özil konusunu bir kez daha masaya yatırdı. İsmail Kartal, artık daha yüksek tempoda geçmesi muhtemel maçları Mesut'un kaldırmasının güç olacağını tahmin ettiğinden formayı yıldız oyuncudan alma kararı verdi.

Mesut artık hamle oyuncusu olarak kulübede bekleyecek. Cezası biten Mert Hakan Yandaş ise Mesut'un bölgesinde forma giyecek.