• 8 Mart 2022 Salı 09:45
  • |
  • Son Güncelleme:

Inaki Pena mı Fernando Muslera mı? Barcelona maçında Galatasaray'ın kalesini kim koruyacak?

UEFA Avrupa Ligi'nde Perşembe gecesi Barcelona deplasmanına çıkacak olan Galatasaray'da 1 numaralı soru olan kalede kimin oynayacağı konusuydu. Devre arasında Barcelona'dan kiralanan Inaki Pena ile sakatlıktan dönen Fernando Muslera konusunda karar verecek olan teknik direktör Domenec Torrent'in seçimini yaptığı öğrenildi.

Inaki+Pena+m%C4%B1+Fernando+Muslera+m%C4%B1?+Barcelona+ma%C3%A7%C4%B1nda+Galatasaray%E2%80%99%C4%B1n+kalesini+kim+koruyacak?

UEFA Avrupa Ligi'nde Barcelona deplasmanına çıkacak olan Galatasaray'da 1 numaralı soru cevabını buldu. "Cim-Bom"da kaleyi Inaki Pena koruyacak. 3.5 ay sonra İttifak Holding Konyaspor maçının kadrosuna alınan ve kulübede bekleyen Fernando Muslera'nın, maç eksiği nedeniyle yine kenarda olacağı öğrenildi.

Milliyet'te yer alan habere göre, teknik direktör Domenec Torrent'in, kaleci antrenörü Ricard Segarra'nın raporunu da dikkate alarak tercihini genç eldivenden yana kullanacağı bildirildi. Böylece Pena, altyapısından yetiştiği Barcelona'ya karşısında ilk Avrupa kupası maçını oynayacak

TORRENT'İN MUSLERA SÖZLERİ

Galatasaray Teknik Direktörü Domenec Torrent, Fernando Muslera'nın durumuyla ilgili Camp Nou'da kalede olup olamayacağıyla ilgili gelen soruya, "Muslera 3 ay sakatlık yaşadı. Düzeliyor, iyileşiyor. Şu anda içeriden takıma yardımcı olmaya çalışıyor. Onunla konuştum, o daha iyi bilir. Biraz daha zamana ihtiyacı var. 3-4 gün önce takımla çalışmalara başladı. Bakacağız, günden güne işler nasıl gidiyor. Fakat önemli olan oyuncunun kendini nasıl hissettiği. Oynamaya hazırsa gelir kendisi söyler. Zamanı varsa söylemesinde de fayda var. Çok güzel antrenmanlar çıkarıyor. Sahadaki diğer oyunculardan farklı bir pozisyon kalecilik. Onun da zamana ihtiyacı var." sözleriyle yanıt vermişti