• 16 Nisan 2021 Cuma 19:41
  • |
  • Son Güncelleme:

İlhan Palut: Her şeyi yaptık sadece golü bulamadık

İlhan Palut: Her şeyi yaptık sadece golü bulamadık
AA

Süper Lig'de sahasında Hes Kablo Kayserispor ile 0-0 berabere kalan İttifak Holding Konyaspor'un teknik direktörü İlhan Palut, takımın performansından memnun olduğunu belirtti. Teknik sorumlu Ersan Parlatan ise futbolcuların istenen performansı fazlasıyla gösterdiğini söyledi.

Süper Lig'de sahasında Hes Kablo Kayserispor ile 0-0 berabere kalan İttifak Holding Konyaspor'un teknik direktörü İlhan Palut, takımın performansından memnun olduğunu belirtti.

Palut, kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında, oynadıkları oyunun karşılığını alamadıkları için üzgün olduklarını bildirdi.

Kazanmak istedikleri bir maç olduğunu ve sahaya üç puan için çıktıklarını ifade eden Palut, şunları kaydetti:

Sahaya çıkarken tek hedefimiz üç puandı. Oyuna baktığımız zaman, birinci ve ikinci yarı ayırt etmeden söylemeliyim ki, takımım istediklerimin hemen hepsini yaptı. Topu kaleye gönderemedik, sadece golü bulamadık. Onun haricinde maçın başından sonuna kadar oyun hakimiyeti bizdeydi. Defansif anlamda da müsabakayı pozisyon vermeden tamamladığımız için memnunum. Bize düşen, bu oyunumuzu sürdürmek, bu standardın altına düşmemek ve ihtiyacımız olan puanları bir an önce almaktır.

Palut, maçı kazanmak için her şeyi yaptıklarını vurgulayarak, "Maç öncesi planlarımızın gol hariç hepsi gerçekleşti. Bu maçtaki tek üzüntüm, oynadığımız oyunun karşılığını alamamak ve kazanamamak oldu." değerlendirmesinde bulundu.

Konya'da kazanan yok: 0-0

ERSAN PARLATAN: "PLANLADIĞIMIZ OYUNSAL FORMATIMIZI SAHAYA YANSITTIK"

Parlatan, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, sahaya üç puan için çıktıklarını kaydetti.

Kazanmak için hem mücadele hem de taktiksel anlamda ellerinden geleni yaptıklarını vurgulayan Parlatan, şöyle devam etti:

Teknik heyet olarak oyuncularımıza hiçbir şekilde kötü yorum yapamayız. Çünkü gerçekten istediğimiz, planladığımız oyunsal formatımızı sahaya yansıttık. İstek, arzu gerçekten takımımızda vardı. Birinci dakikadan 85. dakikaya kadar gol atmak için, iyi futbol oynamak için elimizden gelen her şeyi yaptık. Hücum yaparken defansif anlamda da neredeyse pozisyon vermeden Kayserispor gibi etkili geçiş hücumları yapan bir takıma karşı başarılı olduğumuzu söyleyebiliriz. Tabii ki burada 1 puan almak bizim adımıza belki çok değerli demeyeyim. Ama 3 puan almak için çıktığınız bir mücadeleden iyi bir oyunla pozisyonlara girerek iki yarıda da gerçekten her şeyi yaptık. Ama bazen de futbolda böyle şeyler olabiliyor. Şansınız yaver gitmiyor.

Kayserispor'un genç kalecisi Doğan Alemdar'ı kutlayan Parlatan, "Bugün yine çok iyi bir performans gösterdi. Zor pozisyonları kurtarabildi ve takımına 1 puan kazandırdı. Çok değerli bir gencimiz. Yolu açık olsun. Onu da buradan camiamız adına teknik heyet olarak kutlamak istiyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Hamza Hamzaoğlu: Kazanabilseydik çok şey kazanmış olacaktık