• 22 Nisan 2022 Cuma 12:07
  • |
  • Son Güncelleme:

İkinci Mesut Özil vakası! Arda Güler'in takım arkadaşı elden gidiyor

Mesut Özil'de yaşanan milli krizin bir benzeri daha yaşanmak üzere! Milli takım, 2009 yılında Almanya Milli Takımı'nı tercih eden Fenerbahçeli Mesut Özil'de yaşanan sürecin tıpatıp aynısıyla karşı karşıya. ABD, Arda Güler'in Fenerbahçe U19'dan takım arkadaşı Bora Aydınlık'a kancayı taktı. Miami doğumlu genç futbolcu, milli davette bulunan ABD'li yetkililere açık kapı bırakırken, Arda Güler gibi yetenekli olan Bora Aydınlık için, TFF elini çabuk tutmak zorunda.

Aksam.com.tr
%C4%B0kinci+Mesut+%C3%96zil+vakas%C4%B1%21;+Arda+G%C3%BCler%E2%80%99in+tak%C4%B1m+arkada%C5%9F%C4%B1+elden+gidiyor

Milli Takım'da ikinci Mesut Özil krizi... Fenerbahçe'nin genç futbolcusu Bora Aydınlık, elden kaçmak üzere! Sarı-lacivertlilerin sevgilisi Arda Güler'in Fenerbahçe U19 Takımı'nda birlikte forma giydiği Bora Aydınlık için ABD harekete geçti.

Domenec Torrent'e sert ima: "Biz değil sen gideceksin!"

BORA AYDINLIK: "MIAMI'DE DOĞDUM AMA..."

Fenerbahçe U19 Takımı'nda forma giyen, ABD Miami doğumlu olan 16 yaşındaki sol kanada, ABD Milli Takımı'nı seçmesi için davet geldi. Transfermarkt'ın ABD versiyonuna konuşan Bora, "Miami'de doğdum ama orada hiç yaşamadım. Milli takım konusunda henüz kararımı vermedim. Hem saha içi hem saha dışı gelişimimde bana en çok fayda sağlayacak seçimi yapmak istiyorum." dedi.

Bora Aydınlık'ın bu açıklamalarının ardından Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) harekete geçip geçmeyeceği merak konusu.

BORA AYDINLIK: "MESUT ÖZİL BİR İKON..."

Sarı-lacivertlilerin altyapı imkanlarının çok iyi olduğunu kaydeden Aydınlık, "Bu formayı giymek, rüyanın gerçek olması demek. Slavia Prag maçında ilk kez A takım kadrosuna alınınca çok duygulandım. Teknik direktörümüz İsmail Kartal beni yakından takip ediyor." derken Mesut Özil için "ikon" kelimesini kullandı.

MESUT ÖZİL KRİZİ NEDİR?

2009 yılında Werder Bremen'de oynayan Türk kökenli futbolcu Mesut Özil, Almanya Milli Takımı'na davetini kabul etmişti. Türkiye Milli Takımı'nın da istediği Özil, karar vermekte zorlandığını, ancak şimdi kararından memnun olduğunu söylemişti.

O dönem kulübünün resmi internet sayfasında yayınlanan mesajda kadroya çağrıldığı için çok mutlu olduğunu ifade eden Özil, Almanya Ümit Milli Takımı'nda oynadığını belirterek, orada memnun olduğunu ve kendini rahat hissettiğini söylemişti.

"TÜRK KÖKENLERİMİ İNKAR ETMİYORUM..."

Türk Milli Takımı ile Alman Milli Takımı arasında seçim yapmanın kendisi için zor bir karar olduğunu da dile getiren Mesut Özil, "Verdiğim bu karar, kesinlikle Türk kökenimi inkar ettiğim anlamına gelmiyor." derken, Türk Milli Takımı'na gitmediği için hayal kırıklığı yaşanacağına da inanmadığını belirtmişti. "Çok iyi" olarak nitelendirdiği Türk Takımı'na başarılar dileyen Mesut Özil, "Doğru bir karar aldığını düşünüyorum. Göçmenlerin uyum sürecinde de görevlerim olduğunu hissediyorum." ifadelerini kullanmıştı.

Burak Elmas ile Eşref Hamamcıoğlu arasında kılıçlar çekildi! Galatasaray'da büyük gerilim

  • mesut özil
  • fenerbahçe
  • arda güler
  • bora aydınlık
  • bora aydınlık abd
  • bora aydınlık arda güler