• 24 Haziran 2020 Çarşamba 13:20
  • |
  • Son Güncelleme:

Hasan Kartal: Galatasaray, Oğulcan Çağlayan için bize teklif yapacak

Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, adı Galatasaray'la anılan ve Karadeniz ekibinin oyuncudan habersiz sözleşme opsiyonunu kullandığı Oğulcan Çağlayan'la ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başarılı forvetin takımda kalmak istemediğini belirten başkan, “Gitmek istiyorsa hukuki sorun mu olur, TFF ile çözüm mü olur bilmiyorum. Oğulcan Çağlayan, bizde kalırsa tabii ki isteyen takımlar, Galatasaray ya da başka takım bize teklif yapacak” ifadelerini kullandı.

Hasan+Kartal:+Galatasaray,+O%C4%9Fulcan+%C3%87a%C4%9Flayan+i%C3%A7in+bize+teklif+yapacak

Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, sözleşmesindeki 1 yıllık opsiyonu kullandıkları Oğulcan Çağlayan ile ilgili açıklamada bulundu. Galatasaray'ın gündemindeki Oğulcan Çağlayan için Hasan Kartal, canlı yayında flaş ifadeler kullandı.

Hasan Kartal, Oğulcan Çağlayan’la ilgili şu ifadeleri kullandı:

“OĞULCAN BİLDİĞİM KADARIYLA KALMAK İSTEMİYOR”

“Oğulcan Çağlayan için opsiyon hakkımız vardı, menfaatlerimiz doğrultusunda bu opsiyonu kullandık. Oğulcan bildiğim kadarıyla sıcak bakmıyor. Gitmek istiyorsa hukuki sorun mu olur, TFF ile çözüm mü olur bilmiyorum. Nasıl hareket edeceğini bilmiyoruz.

“OĞULCAN’LA GÖRÜŞTÜK AMA SONUÇ ALAMADIK”

Sözleşmede böyle bir madde vardı, Oğulcan Çağlayan ne yapar bilmiyorum. Sportif direktörümüz Yılmaz Bal daha önce birkaç kez kendisiyle görüştü ama sonuç alamadı.

“GALATASARAY BİZE TEKLİF YAPACAK”

Oğulcan Çağlayan, bizde kalırsa tabii ki isteyen takımlar, Galatasaray ya da başka takım bize teklif yapacak. Ya bizden çıkışı olur ya da fesih olur kendisi gider. Sözleşmede %100 sıkıntı yok ama UEFA'da ve TFF'de durum ne olur bilmiyorum. Sözleşmeyi okuduk ve opsiyon süremiz vardı.

“OPSİYON MADDESİNİ BİLMİYORDUK, ÖĞRENDİKTEN SONRA SÖZLEŞMESİNİ UZATTIK”

Oğulcan Çağlayan'ın opsiyonunun olduğunu bilmiyorduk. Biz bu maddeyi öğrendikten sonra sözleşmesini uzattık çünkü isteyeni var ve bedavaya gitseydi bizden sonra gelen yönetim bizi eleştirirdi.”

(A Spor)