• 9 Ekim 2021 Cumartesi 15:41
  • |
  • Son Güncelleme:

Hamit Altıntop'un Ferdi Kadıoğlu sözleri şok etkisi yarattı!

Hamit Altıntop'un Ferdi Kadıoğlu sözleri şok etkisi yarattı!

Milli Takımlardan Sorumlu TFF Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop, 1-1 biten Norveç maçı sonrası çarpıcı açıklamalar yaptı. Hamit Alıntop'un Ferdi Kadıoğlu'yla ilgili ümitsiz ifadeleri dikkat çekti. Altıntop, Ferdi Kadıoğlu için “Belki Türkiye için oynamadı, oynamayacaktır” şeklinde konuştu.

Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop, 1-1 biten Norveç maçının ardından önemli açıklamalar yaptı. Ferdi Kadıoğlu'na da değinen Hamit Altıntop'un kullandığı ifadeler dikkat çekti.

Hamit Altıntop'un açıklamaları şöyle:

"Bu yolda ilk sınavımızda maalesef berabere kaldık. Letonya'da kazanmak ve şansımızı devam ettirmek, buradaki oyunumuzu daha ileri götürmek istiyoruz.

"NORVEÇ'İ ÖRNEK ALMAMIZ LAZIM"

Ne kadar sabırsız olduğumuzu biliyoruz. Herkesin söylediği, bildiği, değindiği gibi Norveç'i örnek almamız lazım. Norveç o kadar eksik olmasına rağmen takım olarak nasıl oynaması gerektiğini bilerek, eksiklerini hissettirmeden oynadı. Biz de havuzu büyütmek, bilime önem verip sistemi ön plana çıkarmak. Bu seviyede sonuçlara da odaklanmak gerektiğini unutmadan bunu hedefliyoruz.

"KİMSE 'BEN BUNU YAPARIM, ÇÖZERİM' DİYE İDDİA ETMİYOR"

Buraya bir Hamit Altıntop, yeni bir hoca geldi haydi bakalım ne olacak demeden hep beraber yapmak lazım. Bunu beraber başarabiliriz. Hiç kimse 'Ben bunu yaparım, çözerim' diye iddia etmiyor, böyle bir dünya yok. Bu bizim takımımız, bizim oyuncularımız. Oyun, oyuncularla istişare yaptık. Bu konuda açığız. Olumlu eleştirileri seve seve kabul ediyoruz.

"MENTAL ÇÖKÜŞÜ GÖRÜYORUZ, HİSSEDİYORUZ"

En büyük eleştiri mental çöküş. Bunu söylemeye gerek yok, bunu görüyoruz, hissediyoruz. Yeni hocayla beklentiler inanılmaz büyüdü. Beklentiler bugünden yarına karşılanacak şeyler değil. Bir şeyden emin olabilirsiniz. 5-6 günde konsantrasyonumuz, çalışma içeriğimiz değerli ve yoğundu ki gelecek günlerde, aylarda hissedeceksiniz. Burada inanılmaz büyük bir değişiklik olacak.

"FUTBOLCULARIMIZ ÇOK İYİ SPORCULAR OLABİLİR AMA..."

Bu sistem 6 ay önce başladı. Hoca eğitim tüzüğümüzü, içeriğimizi değiştirdik. Eğitmen hocalarımızı güncelledik. Yolun başındayız. Hayal ettiğimiz, hedeflediğimiz olayın ilk adımlarını atıyoruz. Genç milli takımlarla, hocalarla bir ağ kuracak. Bu ağda herkesle yakın temas halinde olacağız. Bu sadece sportif değil manevi anlamda da bir sistem olacak. Oyuncularımız çok çok iyi sporcular olabilirler ama daha önemlisi birey olmalarını istiyoruz.

"FERDİ KADIOĞLU BELKİ TÜRKİYE İÇİN OYNAMADI, OYNAMAYACAKTIR"

Ayrımcılığa gitmek istemiyorum. Ben Almanya'da doğmuş büyümüş olabilirim ama aynı değerlerle, kültürle büyüdüm. Hakan aynı şekilde, Berkan aynı şekilde. Ferdi de buna dahil. Belki Türkiye için oynamadı, oynamayacaktır ama o kardeşimizi her alanda destekleriz. Adı Ferdi Kadıoğlu, bir Türk kardeşimiz. Bizim görevimiz, bir spor adamı, yönetici olarak o arkadaşlarımıza destek olmak.