• 18 Şubat 2022 Cuma 19:52
  • |
  • Son Güncelleme:

Lionel Messi en büyük ihaneti en yakınından gördü!

İspanyol basını, Lionel Messi'yi Barcelona'daki yerinden eden kişinin Gerard Pique olduğunu yazdı. Habere göre Gerard Pique, Laporta ile görüşüp Lionel Messi ile yolların ayrılması gerektiğini ve böylece finansal fair-play derdinin ortadan kalkacağını başkana iletti.

Lionel+Messi+en+b%C3%BCy%C3%BCk+ihaneti+en+yak%C4%B1n%C4%B1ndan+g%C3%B6rd%C3%BC%21;

İspanyol El Pais gazetesi, Lionel Messi'nin Barcelona'dan ayrılma sürecinde verilen kararın ardında Gerard Pique'nin olduğunu iddia etti. Söz konusu habere göre Gerard Pique, başkan Joan Laporta ile görüşüp Lionel Messi ile sözleşme yenilemek değil yolları ayırma kararının doğru olacağını iletti. İspanyol savunmacının çözüm önerisine göre Barcelona finansal fair-play derdinden de kurtulmuş olacaktı.

PIQUE MESSI'NİN KUYUSUNU MU KAZDI?

Lionel Messi, Paris Saint-Germain'deki ilk yılını doldurmak üzere ancak yıldız futbolcunun son dönemde yaşadıkları konuşulmaya devam ediyor. El Pais gazetesi, Messi ile ilgili kaleme aldığı makalede oyuncunun Paris'teki zorlu yaşamından söz ederken Camp Nou'dan ayrılığı konusunda da Pique ile Laporta arasında geçenleri yazdı.

İMZA ATMASI BEKLENİRKEN YOLLAR AYRILDI

Lionel Messi, Barcelona ile yeni kontrat imzalamak için gün sayıyordu. Laporta'nın seçim vaatlerinden biri de Messi'yi takımda tutmaktı ancak kulüp, finansal yükümlülükler nedeniyle Arjantinli futbolcunun maaşının karşılanamayacağını duyurdu ve sözleşme görüşmeleri sona erdi.

"SÖZLEŞME YENİLEMEYİN, GÖNDERİN"

Habere göre Messi'nin ayrılığına takımın bir diğer yıldızı Pique neden oldu. Katalan savunmacı, Başkan Laporta ile görüştü. Bu görüşmede Pique, Barça için en iyi çözümün Messi ile sözleşme yenilemek değil, yolların ayrılması olduğunu söyledi. Pique, Messi olmazsa finansal fair play sorununun ortadan kalkacağını başkana iletti. İspanyol basını bu görüşmeyi, Pique'den Messi'ye ihanet olarak nitelendirdi.