• 8 Aralık 2021 Çarşamba 11:10
  • |
  • Son Güncelleme:

Galatasaray'ın yıldız oyuncuya yapacağı teklif ortaya çıktı

Devre arası transfer dönemi için çalışmalarını yürüten Galatasaray, Gedson Fernandes sevdasından da vazgeçmiş değil. Fatih Terim'in ısrarla Galatasaray'da görmek istediği Gedson Fernandes için yönetim 8 milyon euro (123 milyon TL) teklif etmeye hazırlanıyor.

Galatasaray%E2%80%99%C4%B1n+y%C4%B1ld%C4%B1z+oyuncuya+yapaca%C4%9F%C4%B1+teklif+ortaya+%C3%A7%C4%B1kt%C4%B1

Transferin son günü Portekiz'den gelen Gustavo Assunçao ile yollarını ayırma kararı alan Galatasaray'da devre arası listesinin ilk sırasına yine Gedson Fernandes yazıldı. Galatasaray, Gedson için Benfica'ya teklifini yapmaya hazırlanıyor.

SEZON BAŞINDA SUYA DÜŞTÜ

Geçen sezonun son bölümünde sarı-kırmızılı forma ile başarılı bir performans sergileyen Portekizli oyuncu Gedson için sezon başında Benfica 15 milyon Euro bonservis isteyince transfer suya düşmüştü.

YÖNETİME BİLDİRDİ

Lizbon ekibinde forma şansı bulamayan ve 2023 sezonu sonunda bitecek sözleşmesini uzatmaya yanaşmayan oyuncu, Galatasaray'a gitmek istediğini yönetimine iletti.

GALATASARAY'DAN 8 MİLYON EURO

Ocak ayında masaya 8 milyon Euro (123 milyon TL) ile oturacak olan Cimbom, Benfica ile bonservis bedelinde uzlaşamazsa kiralama formülü devreye sokulacak.

ZORUNLU SATIN ALMA OPSİYONU

Sarı-kırmızılılar bu kez sözleşmeye zorunlu satın alma opsiyonu koyarak Gedson'u tekrar kiralamaya çalışacak. 22 yaşındaki Portekizli orta saha oyuncusu için son çare ise teknik patron Fatih Terim'i devreye sokup Benfica'da başkanlığa soyunan eski talebesi Rui Costa'yı ikna edebilmek.

(Sabah)