• 16 Kasım 2021 Salı 08:33
  • |
  • Son Güncelleme:

Galatasaray'dan Fenerbahçe derbisi kararı

Galatasaray'dan Fenerbahçe derbisi kararı

Galatasaray'da Fenerbahçe derbisi öncesi Fatih Terim geleneği bozmayarak kamp yapmamayı seçiyor. Galatasaraylı futbolcular son antrenmandan sonra evlerine gidecek.

21 Kasım Pazar günü oynanacak Fenerbahçe derbisinden önce Galatasaray'da gelenek bozulmayacak. Sarı-kırmızılı futbolcular derbi mücadelesi öncesinde kampa girmeyecek.

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre; Cim-Bom tıpkı diğer maçlara hazırlandığı gibi bu kritik maça çıkacak. Galatasaraylı futbolcular, 20 Kasım Cumartesi günü yapılacak son antrenmanın ardından evlerine gidecek ve 21 Kasım Pazar sabahı Florya Metin Oktay Tesisleri'nde bir araya gelinecek.

Pandemi sürecinde İstanbul'da kamp uygulamasına son veren teknik direktör Fatih Terim zorluk derecesi yüksek maçlarda da bu uygulamayı bozmuyor. Fatih Terim hem Galatasaray hem de Fenerbahçe için çok önemli olan bu maç öncesi yine kamp uygulamasına gitmeyecek.

Öte yandan son yıllarda derbi maçlardan önce statta yapılan taraftarlı antrenman uygulaması da olmayacak. Bu sezon da Beşiktaş maçı öncesi yapılan taraftarla buluşma bu kez gerçekleşmeyecek gibi görünüyor.