• 6 Haziran 2021 Pazar 11:11
  • |
  • Son Güncelleme:

Galatasaray'dan Brentford'a Mbaye Diagne-Halil Dervişoğlu takası teklifi

Galatasaray, Halil Dervişoğlu'na karşılık Brentford'a Mbaye Diagne takasını önerdi ancak Sarı-Kırmızılıların bu teklifi, İngiliz ekibi tarafından reddedildi.

Galatasaray%E2%80%99dan+Brentford%E2%80%99a+Mbaye+Diagne-Halil+Dervi%C5%9Fo%C4%9Flu+takas%C4%B1+teklifi

Geçtiğimiz sezonun ikinci yarısını Galatasaray 'da kiralık olarak geçiren Halil Dervişoğlu, transferin gözdesi haline geldi.

21 yaşındaki forvetin bonservisini elinde bulunduran Brentford, yıldız futbolcuyu kolay bırakmak istemiyor.

73 yıl aradan sonra Premier Lig'e yükselmeyi başaran kırmızı-siyahlılar, yükselen form grafiğiyle A Milli Takım'ın EURO 2020 kadrosunda kendine yer bulan Halil'i 8-10 milyon euro bandından aşağı bir ücretle elden çıkarmayı düşünmüyor.

MBAYE DİAGNE ÖNERİSİ KABUL GÖRMEDİ

Türkiye'den başka talipleri de olan Halil'in EURO 2020'de forma giyip, başarılı bir performans sergilemesi halinde fiyatın daha da yukarı çıkabileceği ifade ediliyor. Halil'i kadrosunda tutmak isteyen Galatasaray'ın Brentford'a Mbaye Diagne'yi önerdiği ancak bu teklifin karşılık bulmadığı kaydedildi.

BONSERVİS BEDELİ 10 MİLYON EURO

Sarı Kırmızılıların yeniden kiralama formülünü devreye sokmayı düşündüğü ancak Brentford'un yıldız futbolcuyu kiralamaya yanaşmadığı belirtiliyor. Brentford'un Halil için belirlediği bonservis bedeli ise 10 milyon Euro.

(Beinsports)