• 1 Şubat 2022 Salı 10:22
  • |
  • Son Güncelleme:

Galatasaray'da transfer dönemi fırtına gibi! İşte gelecekler ve gidecekler

Galatasaray'da transfer dönemi sessiz başlamıştı ancak sonu fırtına gibi devam ediyor. Galatasaray'da gelecek isimlerin yanı sıra gidecekler de merakla bekleniyor.

Galatasaray%E2%80%99da+transfer+d%C3%B6nemi+f%C4%B1rt%C4%B1na+gibi%21;+%C4%B0%C5%9Fte+gelecekler+ve+gidecekler

Galatasaray'da devre arası transfer dönemi hareketli geçiyor.

SON TARİH 2 ŞUBAT 02.00

Pek çok isimle görüşen, bazılarını son anda elinden kaçıran, buna karşın önemli isimlerle anlaşan sarı-kırmızılılar, 2 Şubat 02.00'ye kadar da piyasada aktif olacak.

AYRILIKLAR, TAKVİYELER

UEFA oyuncu listesinin verileceği bu tarihe kadar takımda ayrılıklar ve yeni takviyeler bekleniyor. Cimbom, golcü Bafetimbi Gomis, kaleci Inaki Pena ve ön libero Erick Pulgar ile anlaştı.

YABANCI KONTENJANI SIKINTISI

Kulüp, dolan yabancı kontenjanını açıp en az bir takviye daha yapabilir.

DIAGNE VE MUHAMMED GİDERSE...

Gedson Fernandes halen sarı-kırmızılıların gündeminde. Bu transferin gerçekleşmesi için ise ya Diagne'nin sözleşmesi sezon sonu yeniden devreye girme şartıyla dondurulacak ya da Muhammed, Luyindama'nın imzaladığı Al Taawon'a satılacak.

MORUTAN KALMAK İÇİN DİRENİYOR

Sezon başında 4 milyon Euro bonservisle, gençleştirme projesinin ana unsurlarından olarak kadroya katılan Olimpiu Morutan'ın kiralanması da bir başka çözüm. Bu oyuncuya Sumudica'nın takımı Yeni Malatya talip. Fakat Morutan gitmeyi reddediyor.

OMAR'A LİSANS ÇIKMAZSA...

Yabancı kontenjanı, ağır bir sakatlıktan çıkan Omar Elabdellaoui'yi de etkiliyor. Yedlin'in ayrılığı sonrası Omar'ın sağ bek rotasyonuna dahil edilmesi bekleniyordu. Ancak Norveçli futbolcuya yer bulunamıyor. Bu nedenle harıl harıl bir yerli sağ bek aranıyor.

SEMİH KAYA DÖNEBİLİR

Son gelişme ise stoper rotasyonunu güçlendirmeye yönelik. Galatasaray yönetimi, Yeni Malatya ile kontratını fesheden Semih Kaya ile görüşüyor. Sarı-kırmızılı altyapıdan çıkan Semih, Nelsson-Marcao ikilisine alternatif isim olarak düşünülüyor.

(Sözcü)