• 2 Şubat 2022 Çarşamba 15:21
  • |
  • Son Güncelleme:

Galatasaray'da hiçbir şey eskisi gibi olmayacak! Domenec Torrent sistemi belirledi...

Galatasaray'da yeni teknik direktör Domenec Torrent, devre arası transferleri sonrası sistemi değiştiriyor. Galatasaray'da takım, kalede Inaki Pena, orta sahada Erick Pulgar ve forvette Bafetimbi Gomis'in üzerine kurulacak. Kaptan olarak da Gomis'in seçileceği iddia edildi.

Galatasaray%E2%80%99da+hi%C3%A7bir+%C5%9Fey+eskisi+gibi+olmayacak%21;+Domenec+Torrent+sistemi+belirledi...

Galatasaray teknik direktörü Domenec Torrent futbolcuları ile yaptığı son toplantıda, "İdeal 11 diye bir şey yoktur. Takımlar 13-14 kişi oynamazlar. Öyle olsa 23-24 kişilik kadro yapılmazdı. A takımla idmana çıkan herkesin, her hafta oynama şansı vardır. Benim kitabımda banko oyuncu yoktur" dedi. İdeal 11 dışında kaldığı için kendisine forma şansı gelmeyeceğini düşünen oyunculara mesaj verdi.

Torrent'in fikrin göre kaleci, defansın lideri stoper, orta sahanın lideri 8 numara ve santrfor dışında bir takımın sürekli oyuncusu olmasına gerek yok. Özellikle takımın bekleri ve kanat oyuncuları rakibe göre, performanslarına göre her an değişebilir.

Bu nedenle Katalan teknik adam için Inaki Pena dışında Pulgar ve Gomis transferleri çok önemli. Torrent aslında defansa liderlik edecek Marsilya'dan Gonzales'i de istiyor. Ancak çok fazla ısrarcı olmuyor.

Katalan teknik adam tarihlerine bakmaksınız lisansları yetişmesi durumunda Pazar günü oynanacak Alanyaspor maçında tüm yeni transferler Pena, Pulgar ve Gomis'i sahaya sürmenin planlarını yapıyor. Pena'nın gelişi İsmail ile beraber Fatih'i kulübeye atacak. Pulgar, Cicaldau'yu, Gomis ise Halil ve Mohamed'i kulübeye gönderecek.

Takıma abilik ve liderlik yapması için dönmesi planlanan Gomis'e sürpriz yapılarak Muslera'nın yokluğunda kaptanlık bandını da takabileceği gelen bilgiler arasında.

(Fotospor)