• 26 Nisan 2021 Pazartesi 14:32
  • |
  • Son Güncelleme:

Galatasaray'da çift forvete dönüş kararı verildi

Tecrübeli teknik adam Fatih Terim, daha önce denediği Falcao-Mustafa Muhammed ikilisini bu kez Halil Dervişoğlu-Mostafa Mohamed ile vizyonda tutacak.

Galatasaray%E2%80%99da+%C3%A7ift+forvete+d%C3%B6n%C3%BC%C5%9F+karar%C4%B1+verildi

Son dönemde gösterdiği inişli çıkışlı performansla şampiyonluk için eline geçen fırsatları tepen Galatasaray, Antalya karşısında aldığı galibiyetle yarışta kalmayı başardı. Matematiksel olarak şanlarını devam ettiği süre boyunca pes etmeyeceklerinin altını çizen Teknik Direktör Fatih Terim kalan beş maçlık periyot öncesi takımının oynadığı oyundan memnun. Özellikle Halil Dervişoğlu'nun hücuma verdiği katkının galibiyette önemli rolü olduğunu düşünen deneyimli teknik adam kalan beş final maçı öncesi oyun planında değişikliğe gitmeye hazırlanıyor.

Özel çalışılacak

Terim daha önce Falcao ve Mostafa Mohamed ikilisini çift forvet olarak sahaya sürmüş ancak istediği verimi alamamıştı. Halil'in hem tek forvet olarak hem de Antalya karşısında Mostafa Mohamed oyuna girdikten sonraki performansından memnun kalan Terim yeni taktik plan için hazırlıklarına başladı. Dervişoğlu'nun defansın arkasına yaptığı yıpratıcı koşular, girdiği ver-kaçlar ve sırtı dönük topu saklama özellikleri sayesinde takımı hücuma teşvik ettiğini bu sayede Mostafa Mohamed'in daha çok fırsat yakalayacağını düşünen Terim idmanlarda ikiliyi deneyecek.

Dervişoğlu girişimi

Devre arası Brentford'dan kiralık olarak Galatasaray'a gelen Halil Dervişoğlu, Türkiye macerasına şansız bir başlangıç yapmıştı. Önce bir sakatlık yaşayan 21 yaşındaki golcü daha sonrada Covid-19 teşhisi konduğu için uzun bir süre takımdan ayrı kalmıştı. Ancak buna rağmen oyuncusunun potansiyeline inan Fatih Terim geçtiğimiz ay Halil'in bonservisinin alınması konusunda yönetime mesaj göndermişti. Ki bu bağlamda görüşmeler sürüyor.

Aslan, Halil'in ilk on birde çıktığı Göztepe maçında rakip kaleye 14, Antalya karşısında ise tam 22 şut gönderdi. Trabzon karışında ise Halil'in kulübede olduğu ilk devrede sadece 2 şut denemesi vardı.

(Türkiye Gazetesi)