• 13 Şubat 2021 Cumartesi 23:00
  • |
  • Son Güncelleme:

Galatasaray'da beklenen kar yağışı için hummalı çalışma

Galatasaray'da beklenen kar yağışı için hummalı çalışma

Galatasaray'da Kasımpaşa maçı öncesi beklenen kar yağışına ilişkin hummalı çalışma sürüyor. Önlem olarak zemin kapatıldı, yapay ısıtıcılar da hazırda tutuluyor.

İstanbul'da hafta sonu yoğun kar yağışı beklenirken, Galatasaray'ın yarın Kasımpaşa ile oynayacağı maç öncesi Türk Telekom Stadı'nda önlemler alınmaya başlandı.

ÖNLEMLER SON SÜRAT

Meteoroloji hafta sonu İstanbul'da soğuk hava ve yoğun kar yağışının etkili olacağını bildirdi. Kentte son yılların en etkili yağışı beklenirken, Süper Lig'in 25'inci haftasında Galatasaray ile Kasımpaşa arasında pazar saat 19.00'da oynaması planlanan karşılaşma da iki yönetimin karşılıklı isteği ve başvurusu doğrultusunda, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından saat 16.00'ya alındı. Diğer taraftan Sarı-Kırmızılı kulüp, karşılaşmaya ev sahipliği yapacak Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu'nda önlemler almaya başladı.

ZEMİNE BRANDA ÖRTÜLDÜ

Fanatik'te yer alan habere göre, çimlerin zarar görmemesi ve zeminde kar birikmemesi için sahanın tamamı görevlilerce brandalarla kapatıldı. Görevliler, yağış nedeniyle maçta herhangi bir aksama veya erteleme olmaması amacıyla çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti. Önlemler kapsamında, sahanın açık tutulması için maç sırasında da ekiplerin statta hazır durumda bekleyeceği kaydedildi.