• 23 Ağustos 2021 Pazartesi 08:03
  • |
  • Son Güncelleme:

Galatasaray transferde yeni stratejisini belirledi

Yaz döneminde 20 milyon euro harcayan sarı-kırmızılılar, transferde öne çıkan kulüplerden oldu. Takviyelerin devam etmesi beklenen Galatasaray'da radikal bir karar alındı. İşte gelişmelerin perde arkası...

Galatasaray+transferde+yeni+stratejisini+belirledi

Galatasaray transfer sezonuna hızlı giriş yaptı. Son olarak Nelsson'u transfer eden Aslan Ozornwafor'un Belçika ekibi Royal Charleroi Sporting'e kiralanmasından sonra yıldız isme lisans çıkardı. Sarı-kırmızılı kulüp transferde frene bastı ve radikal bir karar aldı.

YENİ SÖZLEŞME

Galatasaray, birkaç hafta önce gözden çıkardığı ve kendisine takım bulmasını söylediği Feghouli ile yeni sözleşme yapmak için masaya oturdu. Ancak ücretinde yarı yarıya indirimi şart koştu. Yıldız futbolcu Aslan'ın teklifine sıcak bakıyor.

'BU HAFTA GİDİYORUZ'

Galatasaray'da teknik heyetin ve yönetimin kadroda düşünmediği Radamel Falcao, henüz ayrılmak için somut bir adımda bulunmadı. Birkaç takımla görüşen ancak istediği sonucu alamayan Kolombiyalı golcünün ayrılıkla ilgili yönetime olumlu bir yanıtı gelmedi ama eşi Lorelei Taron, sürpriz bir paylaşım yaptı. Falcao'nun eşi Taron Instagram'dan yaptığı paylaşımda "Bu hafta gidiyoruz. Sonsuza kadar beraberiz Falcao" ifadelerini kullandı.

TRANSFERDE FRENE BASILDI

Galatasaray transferde frene bastı. Galatasaray Yönetimi, transfer çalışmalarını bir süreliğine durdurdu. Sarı-kırmızılıların bu kararı almasında ise iki neden bulunuyor.

1 HAFTALIK FIRSAT TRANSFERLERİ

Birincisi bu yaz döneminde bonservisler için verilen yüksek rakamlar ve şimdiden bu rakamın 20 milyon euroyu bulması. İkincisi ise Teknik Direktör Fatih Terim'in son dönemde altını çizdiği Avrupa'nın üst düzey liglerinde transferin Türkiye'den 1 hafta önce kapanması ve ortaya çıkabilecek fırsat transferleri.

20 MİLYON EURO HARCANDI

Şu ana kadar kadar Nelsson, Cicaldau, Berkan Kutlu, Aanholt, Boey, Barış Alper Yılmaz, Aytaç ve Alpaslan'ı kadrosuna katan sarı-kırmızılılar kalan hamleler için aceleci davranmıyor. Cim-Bom bir taraftan işin ekonomik kısmını diğer taraftan ise sportif kısmını düşünüyor.

ÖDEMELERİ UZUN VADEYE YAYDI

Fazla açılıp maddi olarak zor durumda kalmak istemeyen ve bu nedenle takımdan gidişlerin de durumuna göre bütçeyi aşağı çekmeye çalışan sarı-kırmızılılar, ödenecek bonservisleri ise uzun vadeye yayarak nefes almıştı.

FIRSATA ÇEVRİLECEK

Avrupa'da üst düzey liglerde transfer döneminin 31 Ağustos'ta sona erecek olmasını değerlendiren Teknik Direktör Fatih Terim ve yönetim, Türkiye'de bu tarihten sonra 1 hafta daha transferin açık olmasını fırsata dönüştürmeye hazırlanıyor.

KİRALIK ÖNCELİK

7 günlük süreçte öncelikle kiralık oyuncular üzerinde durulacağı ancak fırsat transferi çıkması durumunda bonservisle oyuncu alınacağı belirtildi

(Milliyet)