• 2 Temmuz 2021 Cuma 10:02
  • |
  • Son Güncelleme:

Galatasaray transfer yasağının kıyısından döndü! Burak Elmas ve ekibi işbaşında

Igor Tudor, Mariano ve Oğulcan Çağlayan'ın dosyaları nedeniyle transfer yasağı tehlikesiyle karşı karşıya olan Galatasaray'da yeni başkan Burak Elmas ve yönetimi, yaklaşık 3 milyon euroluk ödeme yaparak bu tehlikeyi savuşturdu.

Galatasaray+transfer+yasa%C4%9F%C4%B1n%C4%B1n+k%C4%B1y%C4%B1s%C4%B1ndan+d%C3%B6nd%C3%BC%21;+Burak+Elmas+ve+ekibi+i%C5%9Fba%C5%9F%C4%B1nda

Galatasaray'a az kalsın transfer yasağı geliyordu. Sarı-kırmızılı takımda Başkan Burak Elmas ve ekibi seçildiği günden bu yana her gün yeni bir krizle karşı karşıya geliyor, bunları tek tek çözmek için yoğun mesai harcıyor.

ESKİ BORÇLAR BAŞA BELA OLACAKTI

Futbolcuların iki aydır ödenmeyen maaşları ve borçsuz kağıdı probleminin ardından vergi sorunu sürprizi ile karşılaşan idareciler, son olarak da eski borçlar yüzünden büyük sıkıntı yaşadı.

3 MİLYON EUROLUK ÖDEMEYLE TRANSFER YASAĞI TEHLİKESİ ORTADAN KALDIRILDI

Igor Tudor, Mariano ve Oğulcan Çağlayan dosyaları nedeniyle transfer yasağı tehlikesi ile karşıya kalan Galatasaray, yaklaşık 3 milyon euroluk ödeme ile bu sorunu ortadan kaldırarak az da olsa rahat bir nefes aldı. Böylece transferin önündeki en büyük engel ortadan kalkmış oldu.

23 MİLYON TL'LİK ÖDEME

Sarı-kırmızılı yönetim vergi konusunda da ilk etapta 23 milyon liralık ödeme gerçekleştirmişti.

FUTBOLCULARIN 2 AYLIK MAAŞLARI DA ÖDENECEK

UEFA ile yeni sezon öncesi sorun yaşamamak için borçsuzluk kağıdı almak zorunda kalan yönetim bu sorunu hallederken kısa süre içerisinde oyuncuların 2 aylık maaşının da ödeneceği belirtildi.

TERİM'İN RAPORUNUN ARDINDAN SOMUT ADIMLAR ATILACAK

Göreve geldiği ilk andan itibaren bu sorunlarla boğuşan yeni yönetim her şeyi çözdükten sonra transferde gaza basacak, Teknik Direktör Fatih Terim'in raporunun ardından somut adımlar atacak.

(Skorer)