• 15 Şubat 2022 Salı 18:07
  • |
  • Son Güncelleme:

Galatasaray lisansını dondurunca futboldan koptu: İşte Mbaye Diagne'nin yeni mesleği!

Mbaye Diagne'nin yeni mesleği şaşırttı! Galatasaray'da sakatlığı sebebiyle lisansı dondurulan ve buna bozulduğunu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile belirten Diagne, futboldan da uzaklaştı. Senegalli forvet, ülkesinde kendi markasını kurup ayakkabı dükkanı açtı.

NTV SPOR
Galatasaray+lisans%C4%B1n%C4%B1+dondurunca+futboldan+koptu:+%C4%B0%C5%9Fte+Mbaye+Diagne%E2%80%99nin+yeni+mesle%C4%9Fi%21;

Türkiye Kupası'nda Denizlispor maçında sakatlanan ve ikinci yarı lisansı çıkarılmayan Mbaye Diagne rotasını ticarete çevirdi. Senegalli golcü King Kong Mbaye Diagne ismiyle marka kurdu.

NTV Spor'un haberine göre, 30 yaşındaki golcü Uluslararası King Kong Mbaye Diagne Spor Ayakkabı mağazasını ülkesi Senegal'de açtı. Diagne duyuruyu instagram hesabından yaptı ve "18 Şubat'ta KKMD açılacak inşallah" notunu düştü.

AHMET ÇALIK'I DA UNUTMADI

Mbaye Diagne yeni mağazasının duvarına eski takım arkadaşı Ahmet Çalık'ın fotoğrafını astı.

ONUN YERİNE OMAR TERCİH EDİLMİŞTİ

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Denizlispor maçında sakatlanan Mbaye Diagne'nin sakatlığının beklenenden uzun süreceğini açıkladı. Elmas, Diagne'nin en erken Nisan ayında döneceğini söyledi.

Galatasaray, Senegalli golcünün yerine 1 sene sonra futbola dönen Omar Elabdellaoui'nin lisansını çıkardı.

DİAGNE'DEN SİTEM

Galatasaray'ın Omar Elabdellaoui'ye lisans çıkarabilmek için lisansını askıya aldığı Mbaye Diagne, sosyal medya üzerinden sitem etti. Instagram hesabından açıklama yapan Senegalli oyuncu, şu ifadeleri kullandı:

Bana gel dediler, geldim. Git dediler, gittim. Galatasaray'ı savunmak için her zaman elimden geleni yaptım. Sizi seviyorum, umarım anlarsınız. Yakında görüşürüz.