• 25 Mart 2021 Perşembe 15:34
  • |
  • Son Güncelleme:

Galatasaray Fenerbahçe'nin 1959 öncesi şampiyonluk talebinin reddi için TFF'ye başvurdu

Galatasaray Fenerbahçe'nin 1959 öncesi şampiyonluk talebinin reddi için TFF'ye başvurdu

Galatasaray, Fenerbahçe'nin 28 şampiyonluk talebinin reddedilmesi için TFF'ya başvuruda bulundu. Konuyla ilgili konuşan Mustafa Cengiz “Biz bir komite kurduk, hemen hazırlandık. Altı sayfaya yakın bir dilekçeyi maalesef TFF'ye vermek durumunda kaldık” ifadelerini kullandı.

Mustafa Cengiz'in konuyla ilgili yaptığı açıklamalar şöyle:

"EY YORUMCU SEN KİMSİN!"

"Bu konuşturmayı yaptıran itici güç, yayıncı kuruluşta benim de katılma ihtimalim olan bir programdaki yorumcunun hüküm içeren sözlerinden kaynaklanmaktadır. Yayıncı kuruluşun en önemli kişilerinden biriyleydik. Onları uyardık. Bu ülkede demokratik haklar var. Sayın Nihat Özdemir'in yanındaki yorumcu zat, 28 şampiyonluk olduğunu söyledi ve 'İnşallah olumlu değerlendirin bunu' dedi. Hem savcı, hem yargıç, hem bilirkişi oldun. Ey yorumcu sen kimsin! Senin ortadaki rütben soru sormak. Bir de hüküm icra edip TFF başkanını zor duruma düşürmek değil!

"NİHAT ÖZDEMİR'İN SÖZLERİ BİZİ ÜRKÜTTÜ"

Sayın TFF Başkanı Nihat Özdemir o sıkışmayla öyle bir laf etti ki bizi ürküttü. Biz inceliyoruz dedi, inceledikten sonra bir yere vereceğiz dedi. Bildiklerimiz var. İrkildik. Anlatacağım.

"İLK BAŞTA CİDDİYE ALMADIK"

Bu iflas etmiş tüccarın eski defterleri karıştırması anlamında bu hareketi ilk başta ciddiye almadık. Bu arada tebrik etmek gerek, amaç gündem değiştirmek. Yenildiği haftaydı. Bu hafta da yaptı. Hemen gündem değiştiriyor. Bu Galatasaray'da olsa beni ipe çeker. Galatasaray daha uyanıktır. Bizimkiler doğru, dürüst, amaca yönelik dürüstlükle başarıdan yanadır. Hile hurda şikeyle değil.

"FENERBAHÇE KIRILGAN BİR CAMİA, ÜFÜRMENİZ YETİYOR"

Ben Fenerbahçe'ye, Beşiktaş'a, Bursa'ya, Eskişehir'e asla söz etmem. Bir yöneticinin yaptığını bir camiaya mal etmem. Bilinçlidir. O kadar kırılgan bir camiaları var ki rüzgara kapılıyorlar, üfürmeniz yetiyor. Ben bunu gördükten sonra biz bir komite kurduk. Hemen hazırlandık. 6 sayfaya yakın dilekçeyi maalesef TFF'ye vermek durumunda kaldık. Sözcüklerime dikkat eden, hepsi anlamlı. Zırva tevil götürmez. Açıklama yaparsanız siz de batarsınız. Yayında adam 'İnşallah yaparsınız' diyor. Kimsin sen! Biz kimseyi küçük görmeyiz. Bir tarafın, takımın fanatik taraftarı da olabilir. Bu da güzeldir, futbola düşkün olduğunu gösterir. Tarafgirliğini yansıtamazsın oraya. Hakem olsan yandık. Biz şaşırdık. 'Aaaa iş ciddiye bindi' dedik. Hüküm verildi o yayında.

"TFF GÜNDEME ALMAMALI"

İnan edin, biz gerek hukukçular ve tarihçiler ile bir araya geldik. O kadar madde çıktı ki, ancak 5 sayfaya indirebildik. Haklı ve doğru olan bir şeyi savunmak kadar zor bir şey yok. Haklısın. Her şey meydanda. Daha önce TFF, Tahkim ve TBMM reddetmiş. Nihat Bey bunu bilmeyebilir. Kendisi de söyledi, daha önce gelip reddedilmiş. Daha önce reddedilen bir şey çok kuvvetli bir karine, çok umulmayan bir delil ortaya çıkınca yargılanabilir. Öyle bir şey de yok. Bunu devamlı kaşıyorlar. Şecaati arz ediyor, şecaat arz ederken sirkatini söylüyorlar. Ben onlara hırsızsınız demiyorum ama yanlış yapıyorlar. Yarın bu gelişir 1959'dan öncesi olabilir. Öncesinde Siyah Çoraplılar vardı, İngiliz kulüpleri olabilir. Onlar da hak iddia edebilirler. TFF'nin bunu gündeme bile almaması gerek.

FENERBAHÇE CUMHURİYETİ TEPKİSİ

1-0 yendiğimiz maç. Statlarına gittik. TFF, Sayın Vali, İçişleri Bakanı, Savcımız, Emniyet herkes var. Seyirci sayısına girmeyeyim, orası destan. Karşıda dev bir pankart; 'Fenerbahçe Cumhuriyeti' yazıyor. Savcılara, Emniyet görevlilerine laf etmedik. Onların senede 1 maça gelmesi bizi mutlu eder. Dünyada bir tek makamın önünde 'Cumhuriyet' vardır, Cumhuriyet Savcısı. Türkiye Cumhuriyeti'nin Savcısı orada, orada devlet ricali var. Bu nedir ya; 'Fenerbahçe Cumhuriyeti'! Allah büyük, sonra neden Fenerbahçe Cumhuriyeti dendiğine kanıt çıktı. Web sitelerinde bir yayın yaptılar.

BEŞİKTAŞ'IN ŞAMPİYONLUĞU AÇIKLAMASINA DAİR

Bir deklarasyon yaptılar. Biz Beşiktaş'ın da 20 şampiyonluğunu denden içine alın, tanıyoruz dediler. Tanımak bir devlete ait. Bir cumhuriyete aittir. Burada Fenerbahçe Cumhuriyeti, Beşiktaşımızın şampiyonluğunu tanıdı. Sen kimsin, kimsin sen! Bakın Fenerbahçe camiası sözlerimi lütfen ayırsın. Ben yönetimin yazdığını söylüyorum. Yönetimdeki genç çocuklar baya saçmalıyorlar. Onları muhatap alamam. Oradaki deklarasyon başkanı ve yönetimi bağlar. Bu ne cesaret! Benim aldığım eğitim, bu reddi gerekiyor. Fenerbahçe camiasında çok önemli hukukçular var. Beşiktaş'ta da. Sen kimsin benim şampiyonluklarımı tanıyorsun deseydi. Sayın Haluk Ulusoy bunu reddetti zamanında. Attığımız adıma, ettiğimiz sözcüklere dikkat etmeliyiz. Ben teşbih yapabilirim, teşbihte hata yoktur. Siz koca bir camiayı tanıyamazsınız! Ulufe dağıtır gibi yapamazsınız.

"TEŞEKKÜR DUYDUNUZ MU?"

Taraftar ne yaptığımızı bilmiyor. İletişimimiz zayıf. Riva sözleşmesini yeniden yazdık. Riva'dan çok büyük bir gelir elde ettik. Biz bunu daha iyi hale gelirdik. Bir teşekkür duydunuz mu? Hayır. Onu bankalar halletti dedi. Bu adam da başkan adayı. Hiçbir bilgisi yok. Üzüldüm. Adayı hallettik. Bir teşekkür duydunuz mu? Kemerburgaz'ı adam dün tahliye kararı aldığımızda, başka bir idari mahkemeye gidip 6-7 kere yürütme durdurma kararı aldı. Biz buna rağmen ilk defa başka bir mahkemeden yürütmenin durdurulmasının yürütmesini aldık. Bunu duyan var mı? Yok. Merak edip mahkeme mahkeme gezenlerden ses yok, hiç ses yok. Oysa onu görüyorlar.

"FRENİ PATLAMIŞ KAMYON GİBİYİM"

Yüreğim o kadar dolu. O kadar dertliyim ki... İşte... Freni patlamış kamyon gibi gidiyorum. Çok doluyum. Anlattıklarım, içimdekilerin yüzde 1'i değil. Abdurrahim ile birlikte 200'e yakın şahsi kefalet verdik. Hanım dinliyorsa şimdi öğrendi. Bir aile toplantısında Ali Bey 'Nasıl imza atarsın' dedi. 'Torununa kadar riskin altına sokmuşsun imzayla, Bankalar Birliği'ne' dedi. Ali Bey gider gitmez, aile bana döndü. 'Yahu Ali, sen bunu aile yanında nasıl söylersin' dedim, 'Haberleri yok muydu' dedi.

"TEŞEKKÜR ETMEK ZORUNDAYIM"

Onlarda şöyle bir taktik de olabilir. Strateji önemlidir. Kendi başarısızlıklarını örtmek için bunu yaparsınız. Yarın başarısız olduğunuzda, 'Benim üstüme geldiler, olmadı' dersiniz. Ben aklıma gelmişken şunu söyleyeyim. Çalışmalarımda bu ana kadar, benim deli tarafımı biliyorlar, ne TFF'den kişisel ve özel bir baskı olmadı herhangi bir konuda. Şunu yap, bunu yap demediler, olmadı. Oldu tanığım diyen onuru varsa çıksın söylesin. Bana Cumhurbaşkanlığından en ufak bir telkin, yol gösterme yoktur, en ufak bir şey yoktur. Galatasaray'a yapılan iyilikler var. Ben buna teşekkür etmek zorundayım. Bir taşı bir metre öteye götürene teşekkür ederim. Biz hiçbir şeyin yandaşı değiliz, biz Galatasaray'ın temsilcisiyiz. Bizim kimseye karşı fikirsel olarak tepki, taşkınlığımız yok. Cumhurbaşkanlığımızdan, Gençlik ve Spor Bakanlığından bir telkin yok. Biz kendi öz irademizle Galatasaray yararına bir davranış içerisindeyiz. Yarın sandık var. Demokrasinin en önemli göstergesidir. Bize sandıkta cevap verirler. Bundan rahatsız olmam. Yanlış yapmışım der özür dilerim camiamdan. Hüküm altına alınmış bir şeyin, çok önemli bir şey yok ise yapamazsın.

"TRABZONSPOR VAR MI ORADA?"

Fenerbahçe'nin şampiyon olarak saymak istediği Harrington Kupası var mı? Trabzonspor var mı orada? Bir tanesinde 4 takım var, 2 takım mücadele ediyor. Bir tanesinde 1 yılda 2 şampiyonluk var. Bu kaç yıl olmuş? 62 yıl olmuş. Bir ömür. Peki niye Fenerbahçe bizden önceyken başvurmamış? Himmet ve dua ile onları geçtik. Öyle söylüyorlar. Bir de bu utanmazlığı yapıyorlar. Onlar güçlüyken biz alamadık!

"YASA KOYUCULAR APTAL MI?"

Bir takım olumsuz şeylere adı bulaştı ama Fenerbahçe camiasına saygı duyarım, bu konularda durmazdı. O (Aziz Yıldırım) biliyordu, tecrübeliydi. Çoluk çocuk değildi, bu işi bilen bir adamdı. Onun adalet ve hukuk anlayışı farklıydı. Bu tip Bizansları sevmezdi. 62 yıl önceki bir şeyi neden şimdi getiriyorsun? Onların hiçbir şampiyonluğuna laf etmeyiz. Haksız da olsa tescil esastır deriz. Gerçi şu yıl şampiyonu şu takım dedik, bizim bayrağımızı yaktılar. Böyle acı deneyimlerimiz de var. Bu yasa ve düzen koyucular aptal mı? Neden milli lig demiyor da milli küme diyor? Çünkü öyle olmadığını biliyorlar. Bu kümeyi düzenleyenlere hakaret ediyorlar. Milli lig ne zaman kondu, 1959'da. O zaman tüm kulüpler mücadele ediyorlar. Eski TFF Başkanı Kemal Ulusu'yu tebrik etmek lazım. Tüm liglerin tesisinde çok önemli çabası vardır. Anadolu'yu şehir şehir gezdi.

"NİHAT ÖZDEMİR'İ İHRAÇ ETTİLER"

Nihat Özdemir'i Fenerbahçe'den ihraç ettiler. Beni Galatasaray'dan ihraç etmek gibi bir şey. Ben kendimi TFF başkanının yerine koyuyorum. Çok zor bir durum. O kulübün adını bile ağzına almıyor tabii. Gönül işiyle girdiğinizi yerlerden takdir almamak çok üzer. Beni beğenme ama gerektiğinde takdir et. 28 toplam kupamız var 3 yılda. Ünal Bey'in vardır 27. Bizim 28. Onun da büyük hizmetleri var. Yiğidi öldür, hakkını inkar etme. Neyse... Derler ki, başkan kendini acındırıyor. Asla böyle bir niyetim yok. Bana acıyana da üzülürüm.

Güneş Spor'un şampiyonluğunu bize mi yazdırsak acaba? Rakibimiz, buna (diğer kulüplerin desteğini alma) hep çalışıyor. Şu an Kulüpler Birliği'ni de yönetiyor zaten.

"63 YIL SONRA İSTEME"

Antep'te bugünkü Antepspor'u kuran Mekikspor, Şehreküstü var. Her yıl turnuva düzenlerdi. Müthiş futbolcular vardı. Adana'da, Mersin'de, Urfa'da çok çok iyi futbolcular vardı. Bunlar turnuva düzenlerdi. Onlara niye ödül verilmiyor. Ben de oynuyordum iyi kötü. 8 numaraydım. Hocaya da dedim, '8 bulamazsan ben oynayayım' ama kabul etmedi. Onlar nerede?

Eskişehir, Bursa, Adana, Mersin, Diyarbakır futbol şehri. Niye onlar yok? Hiçbiri yok. Samsun da öyledir, unuttum. Ben yaptım oldu. Sonra buradan hak iddia et. Mantıklı değil. 63 yıl sonra bunu isteme. Bunun ardında başka şeyler var. Başarısızlığını örtmek için bunu yapıyorsun derler. Bölgesellikten ulusal coğrafyaya gitse, okey. İzmir'den 2 takım. Kendi arasında turnuva düzenliyor ama o iki takımı da yollamıyor. O iki takıma yazık değil mi?

1 SEZONDA 2 ŞAMPİYON

Bunun örnek ve temel alınması isteniyor. Acı bu. O gün devletimizin, kulüplerimizin şartları bugünkü gibi değil. Olabilir. Eğri büğrü durumu nasıl temel ve esas alabilirsin. Bu çok tehlikeli bir durum.

FENERBAHÇE'YE OTOBÜS GÖNDERMESİ

Eskiden Galatasaray, Ankara'ya otobüsle giderdi. Sonrasında uçak oldu. Ancak, son dönemde Akhisar'dan İstanbul'a yakın olmamasına rağmen otobüsle dönenler oldu.

ÖNCELİK TÜRKİYE

Benim için öncelik devlet ve millettir. Bu Cumhuriyeti kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür. Birçok insan benim gibi düşünür, ömrümden alıp ona vereydi. Önce devlet ve millettir. Sonra Galatasaray'a bakarız. Ben bu lafı çok ettim. Bu demek değil ki Galatasaray geri planda. Bu milleti oluşturan unsurlara, Fenerbahçe, Beşiktaş, Edirnespor, Hakkarispor tümüne saygı duyarım. Benim için sportif anlamda 1. sırada Galatasaray'dır. Ancak, kalbimde üçüncü sıradadır. (Türk bayrağı, Atatürk silüeti ve Galatasaray logosunu göstererek)

MİLLİ TAKIM MESAJI

63 yıl uyu. Tarsus'ta mezarları var, Uyuyanlar gibi uyu. Sonra bir bakmışsın atı alan Üsküdar'ı geçmiş. Almanya, 2. Dünya Savaşı'nda harap halde. Ayakta kalan bina yok. Almanya'yı sadece çalışkanlığı değil futbola olan tutkusu ve kenetlenmesi de ayaklandırdı. Keza Brezilya. Hala keşfedilmemiş yerler var. Brezilya'ya neden saygı duyuyorsunuz, çok değerli futbolcular yetiştirdiği için.

Dün kim üzüldü? Ben çok mutlu oldum. Evin gerçek evlatları, yurt dışında oynuyorlar mücadele ederek. Bir zamanlar 1-0 yenilince az yedik diye mutlu olduğumuz çocuklar Hollanda'yı paramparça ettiler. Burak gibi, Ozan gibi aslanlar vardı. Bunlar hiç aklımıza gelmeyecek işler. Bunu açan da yabancı kararıyla hocamızdır. Bu bizi mutlu eder.

Taylan'ı unuttum. Şenol Hoca maçlarımıza gelir sağ olsun. Devamlı gelir maçlarımıza. Ona hep söylerim. Emre'yi de oynatsaydı keşke ama biz hocaların kararlarına karışmayız. Ne otobüse binerim, ne şeye. İlgi göstermediğimden değil. Herkes kendi işine bakar. Espri olarak hep söylerim Şenol Hoca'ya böyle."

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Ve transfer bitti! Resmen açıkladı
Ve transfer bitti! Resmen açıkladı

Ve transfer bitti! Resmen açıkladı

Son dakika Beşiktaş haberleri... Beşiktaş'ta gündemi meşgul eden Sergen Yalçın mevzusu mutlu sonla sonuçlanırken, siyah-beyazlılar genç teknik direktörüyle yeniden anlaştı. Sözleşme toplantısında yer alan Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, serbest futbolcu statüsündeki Salih Uçan ile anlaştıklarını açıkladı.

Ve Sergen Yalçın'da mutlu son! İşte alacağı ücret...
Ve Sergen Yalçın'da mutlu son! İşte alacağı ücret...

Ve Sergen Yalçın'da mutlu son! İşte alacağı ücret...

Son dakika Beşiktaş haberleri... Beşiktaş'ta yönetici Emre Kocadağ ile teknik direktör Sergen Yalçın arasında son bir görüşme gerçekleştirileceği basına yansımıştı. Bu görüşmeye başkan Ahmet Nur Çebi'nin de iştirak edeceği belli oldu. Böylelikle ikili yüz yüze bir araya gelmiş olacak. Toplantıdan çıkan sonuç ise Beşiktaş'ın kaderini tayin edecek.

Ve anlaşma tamam! Bomba patlıyor...
Ve anlaşma tamam! Bomba patlıyor...

Ve anlaşma tamam! Bomba patlıyor...

Son dakika Galatasaray haberi... Fatih Terim'in uzun süredir istediği Kaan Ayhan'da Galatasaray mutlu sona çok yakın. Aslan, milli futbolcuyla ön anlaşma sağladı.

G.Saray'da Elmas dönemi
G.Saray'da Elmas dönemi

G.Saray'da Elmas dönemi

Galatasaray'da Olağan Seçim Genel Kurul Toplantısı neticesinde kulübün 38'inci başkanı seçilen Burak Elmas ve yönetim kurulunun görevi devralma töreni, bugün Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu Yönetim Kurulu Toplantı Odası'nda gerçekleşti.

Sergen Yalçın ve transfer açıklaması
Sergen Yalçın ve transfer açıklaması

Sergen Yalçın ve transfer açıklaması

Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, Sergen Yalçın ile anlaşılmasının ardından kameraların karşısına geçti. Kocadağ, Sergen Yalçın ile yapılan anlaşmanın detaylarını ve Beşiktaş'ın transferdeki son durumunu hakkında açıklamalarda bulundu. transfer"1 sene olması hocamızın tercihi. Bizim için de uygun bir süreç. O anlamda, bizim seneye takılacak bir konumuz yok. Bizim Sergen Yalçın ile gönül birlikteliğimiz, sözleşmelere sığacak şekilde değil. Oradaki sözleşmede yazan süre, sadece bir madde" dedi.

Ezeli rakibe imzayı attı!
Ezeli rakibe imzayı attı!

Ezeli rakibe imzayı attı!

İtalya Serie A takımlarından Inter, milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu'nu 3 yıllık sözleşmeyle kadrosuna kattı.

Radamel Falcao geri döndü
Radamel Falcao geri döndü

Radamel Falcao geri döndü

Galatasaray, yeni sezon hazırlıklarına bugün yaptığı antrenmanla devam etti. Karantina süresi dolan ve testleri negatif sonuç veren Kolombiyalı oyuncu Radamel Falcao, takıma katıldı.

Taylan Antalyalı ameliyat oldu
Taylan Antalyalı ameliyat oldu

Taylan Antalyalı ameliyat oldu

Galatasaray'da Taylan Antalyalı, milli takım kampının ardından sağlık ekibi tarafından planlanan programı dahilinde başarılı bir kasık fıtığı ameliyatı oldu.

Mustafa Cengiz istifa etti
Mustafa Cengiz istifa etti

Mustafa Cengiz istifa etti

Galatasaray Sportif AŞ'de istifa eden yönetim kurulu başkanı Mustafa Cengiz'in yerine Burak Elmas seçildi.

Fatih Terim raporunu verdi, işte takımdan ayrılacak isimler
Fatih Terim raporunu verdi, işte takımdan ayrılacak isimler

Fatih Terim raporunu verdi, işte takımdan ayrılacak isimler

Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim'in yeniden Florya'ya geri dönmesiyle transferde hareketli saatler yaşanmaya başladı. Şampiyonlar Ligi ön elemesinde oynanacak PSV maçı öncesi kamp kadrosunu şekillendirmek isteyen Terim, transfer raporunu yönetime iletti. Galatasaray'da takımdan ayrılacak isimler de netlik kazandı. İşte detaylar...

Koç'un o sözleri Yıldırım'ı çileden çıkardı! Meğer toplantı bu yüzdenmiş
Koç'un o sözleri Yıldırım'ı çileden çıkardı! Meğer toplantı bu yüzdenmiş

Koç'un o sözleri Yıldırım'ı çileden çıkardı! Meğer toplantı bu yüzdenmiş

Son dakika Fenerbahçe haberleri... Fenerbahçe'de başkanlık seçimine sayılı günler kala Aziz Yıldırım'ın basın toplantısı düzenleyeceği haberi gündeme bomba gibi düştü. Eski başkanın basın toplantısı düzenleyecek olmasına sebep olan ise Ali Koç'un açıklamaları...

Fenerbahçe için sürpriz teknik direktör iddiası
Fenerbahçe için sürpriz teknik direktör iddiası

Fenerbahçe için sürpriz teknik direktör iddiası

Fenerbahçe'de, teknik direktörün netleşmesi konusunda geri sayım başladı. Başkan Ali Koç'un, gündemdeki isimlerin yanı sıra sürpriz birkaç teknik adamla da görüştüğü bildirildi.

O iddialara yalanlama geldi
O iddialara yalanlama geldi

O iddialara yalanlama geldi

A Milli Takım'ın EURO 2020'ye vedasının ardından Trabzonsporlu futbolcu Abdulkadir Ömür'ün teknik direktör Şenol Güneş'e söylediği sözlere genç futbolcudan yalanlama geldi.

Sergen Yalçın sorusuna ne cevap verdi?
Sergen Yalçın sorusuna ne cevap verdi?

Sergen Yalçın sorusuna ne cevap verdi?

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Kulüpler Birliği başkanlığından istifa etti.

G.Saray ve Beşiktaş Brezilyalı yıldızın peşinde
G.Saray ve Beşiktaş Brezilyalı yıldızın peşinde

G.Saray ve Beşiktaş Brezilyalı yıldızın peşinde

Beşiktaş'ın bir süredir görüşüp anlaşma sağlayamadığı Alex Teixeira için, Burak Elmas'ın seçimi kazanmasıyla birlikte Galatasaray da devreye girdi. Sarı-Kırmızılılar, şu sıralarda boşta olan 31 yaşındaki Sambacı'nın yıllık ücret ve imza parası talebini karşılamaya hazır. İki tarafın da temasları sürüyor.

Fenerbahçe'ye Edin Dzeko transferinde kötü haber
Fenerbahçe'ye Edin Dzeko transferinde kötü haber

Fenerbahçe'ye Edin Dzeko transferinde kötü haber

Başkan Ali Koç'un 'seçim hediyesi' olarak transferini gerçekleştireceği söylenen Edin Dzeko transferi çıkmaza girdi.

Sadık Çiftpınar sürprizi! Yeni takımı belli oldu
Sadık Çiftpınar sürprizi! Yeni takımı belli oldu

Sadık Çiftpınar sürprizi! Yeni takımı belli oldu

Süper Lig'in yeni ekiplerinden Altay'ın geçen sezon 2'nci Lig'de Bodrumspor formasıyla müthiş bir performans sergileyen Ozan Sol'la prensip anlaşmasına vardığı öğrenildi. Siyah-beyazlılar, Fenerbahçe'den ayrılması gündemde olan stoper Sadık Çiftpınar'la da temaslarını sıklaştırdı.

Galatasaray'da Belhanda sürprizi! İmzayı atıyor...
Galatasaray'da Belhanda sürprizi! İmzayı atıyor...

Galatasaray'da Belhanda sürprizi! İmzayı atıyor...

Galatasaray'da Fatih Terim'in tekrar göreve başlamasının ardından transferde önemli adımların atılması bekleniyor. Gündeme Faslı yıldız Younes Belhanda geldi. Fatih Terim, Belhanda için sürpriz bir karar aldı.

Gökhan Töre Beşiktaş yönetiminden haber bekliyor
Gökhan Töre Beşiktaş yönetiminden haber bekliyor

Gökhan Töre Beşiktaş yönetiminden haber bekliyor

Beşiktaş'la sözleşmesi sona eren Gökhan Töre'nin, siyah beyazlı yönetimden yeni sözleşme için teklif beklediği öğrenildi.

Beşiktaşlı taraftarlardan flaş karar! Bakın ne yaptılar
Beşiktaşlı taraftarlardan flaş karar! Bakın ne yaptılar

Beşiktaşlı taraftarlardan flaş karar! Bakın ne yaptılar

Beşiktaş'ta teknik direktör Sergen Yalçın'la anlaşma sağlanamamasının ardından Siyah-Beyazlı taraftarlar sosyal medyadan yönetime öfke kustu! Taraftarlar Twitter üzerinden kampanya başlatıp Sergen Yalçın'a destek amacıyla başarılı teknik adamın evinin önünde toplanma kararı aldı. İşte detaylar…