• 3 Haziran 2021 Perşembe 10:38
  • |
  • Son Güncelleme:

Galatasaray Diagne'den gelen parayla Boupendza'yı alacak

Diagne ve Falcao ile yollarını ayırmaya hazırlanan Galatasaray gözünü Boupendza'ya dikmişti. Hatay, Gabonlu golcü için 8 milyon Euro isterken, Cim Bom Diagne'den gelecek 6 milyon Euro artı bir sonraki satıştan yüzde 20 payı gözden çıkardı.

Galatasaray+Diagne%E2%80%99den+gelen+parayla+Boupendza%E2%80%99y%C4%B1+alacak

Mbaye Diagne'ye, 'Kulüp bul' mesajını gönderen Galatasaray, Hatayspor'un gol kralı Aaron Boupendza için çalışmalarını hızlandırdı.

Senegalli oyuncunun menajeri İngiliz ekipleriyle temas kurarken, Sarı-Kırmızılı kulüp golcü oyuncudan minimum 5-6 milyon Euro bir bonservis bekliyor. Falcao'yla da yol ayrımında olan Cim Bom buradan açılacak kaynakla Gabonlu yıldızı renklerine bağlamayı amaçlıyor. Hatay'la masaya oturmadan maliyet araştırmasına başlayan Sarı-Kırmızılı profesyoneller, transfer formüllerini de hazırladı. Akdeniz ekibi, 23 yaşındaki forvet için 8 milyon Euro talep ederken, Aslan'ın düşündüğü teklif Diagne'den gelecek bonservis bedeli.

Seçim hediyesi olacak

Yani Galatasaray, Boupendza için 6 milyon Euro ödemeye hazır. Cim Bom, 2 milyon Euro'luk farkı da bir sonraki satıştan payla kapatmayı amaçlıyor. Başkan adaylarının da listesinde olan Boupendza camiaya seçim hediyesi olacak gibi görünüyor.

(Fanatik)