• 10 Haziran 2021 Perşembe 09:12
  • |
  • Son Güncelleme:

Galatasaray Başkan adayı Yiğit Şardan AKŞAM'a konuştu: Derin ağabeyler bitecek!

Galatasaray Başkan adayı Yiğit Şardan, kulübe yeni bir anlayış getirmek istiyor. Gazeteniz AKŞAM'a özel açıklamalarda bulunan Şardan, “Derin ağabeyler, kafatasçılar, Liseciler... Bu ayrışmaların hiçbirini kabul etmiyor ve bu söylemlerin tümünü bitirmek istiyorum.” diye konuştu.

AKŞAM Özel Röportaj
Orçun ÖZATEŞ
Galatasaray+Ba%C5%9Fkan+aday%C4%B1+Yi%C4%9Fit+%C5%9Eardan+AK%C5%9EAM%E2%80%99a+konu%C5%9Ftu:+Derin+a%C4%9Fabeyler+bitecek%21;

19 Haziran'da Galatasaray'da yapılacak başkanlık seçimi öncesinde son konuğumuz Yiğit Şardan oldu. Şardan, arkadaşımız Orçun Özateş'e çok konuşulacak açıklamalar yaptı.

Yiğit Şardan, "Derin Galatasaray, derin ağabeyler, kafatasçılar, Liseciler... Ben bu ayrışmaların hiçbirini kabul etmiyor ve bu söylemlerin tümünü bitirmek istiyorum. Ben bir rütbe alacağım diye buraya gelmiyorum. Ben aday olmadan karalama kampanyası başladı. Bunlar tamamıyla görmezden, duymazdan geldiğim şeyler. Sonuçta ben buraya hizmet vermeye geliyorum." dedi.

Galatasaray Başkan adayı Eşref Hamamcıoğlu AKŞAM'a konuştu: AİHM'ye kadar gideriz!

PROFESYONEL YÖNETİM

Şardan, "Bizim tüzüğümüzün 1. maddesi 'Sevgi, saygı ve dayanışmayı maksimuma çıkarın' der. Benim amacım da bu... Galatasaray'da yapılacak ilk işimiz kurumsal yapıyı gözden geçirmek olacak. Galatasaray'da ilk yönetim toplantısında yöneticilere görev verilir. Bizde böyle bir şey olmayacak. Yönetim kurulumuz bir şirkette nasıl çalışıyorsa öyle çalışacak. Bütün işler profesyoneller tarafından yapılacak. Galatasaray'ın çok hızlı şekilde gelirini artırma mecburiyeti var. Başka türlü Galatasaray'ın takımlarının rekabetçi olma durumu yok." diye konuştu.

ÇARE DİJİTAL EKONOMİ

Yiğit Şardan, "Süratle gelirleri artıracak tek opsiyon dijital ekonomi... Galatasaray'ın 2018'de sıfır lira olan dijital ekonomisi son dönemde 170 milyon liraya kadar geldi. Bizim yaptığımız planlamaya göre ilk etapta 450 milyon liraya çıkarabiliriz. 2. aşamada daha agresif bir hedef koydum. O da 1.2 milyar TL. Futbol dışında branşlarımızda rekabetçiliği son dönemde çok kaybettik. Benim gibi basketbol kökenli birisinin bunu kabul etmesi mümkün değil. Basketbol takımının son anda ligde kalması çok hoşuma giden bir fotoğraf değil." dedi.

Galatasaray Başkan adayı Burak Elmas AKŞAM'a konuştu: Satılırsa bizim Galatasarayımız olmaz

"SADECE ŞİRKET SATILABİLİR"

Yiğit Şardan, "Galatasaray Kulübünü değil sadece şirketlerini satabilirsiniz. Buna da başkan ve yönetim karar veremez. Böyle bir yetkisi yok. Yetki genel kuruldadır. Beni yapamayacağım bir şey ile itham etmeleri çok saçma... Ben kulübü icraya falan vermedim. Benim 150 bin dolarım kalmış... Açıkçası çok üstünde durmamıştım. Sonra kulüp beni arayıp ödeyeceğini söyledi. Ama kendileri söylemelerine rağmen parayı ödemediler. Bizim avukatlık firmamız da icraya vermiş. Haberim olduktan sonra icrayı durdurdum" dedi.

"BEN DAHA KIDEMLİYİM"

"2006 yılında Eşref Hamamcıoğlu ve Burak Elmas benim listemde yarışa girdi. Ben onlardan daha önemli görevler üstlendim, hem de daha fazla süre G.Saray'a hizmet ettim. Ne kimsenin devamıyım ne de kimseden daha az tecrübeli biriyim."

Galatasaray Başkan adayı İbrahim Özdemir AKŞAM'a konuştu: Falcao transferi Galatasaray'a ihanet!

"ACILARINI ÇEKİYOR"

"Genelge çıkarsa e-imza ile artık genel kurullara uzaktan da katılmak mümkün olacak. Galatasaray, seçimin 29 Mayıs tarihinde yapılamamasının acılarını çekiyor. Artık üyeler seçimlere uzaktan katılmalı. Bu projeyi hayata geçireceğiz."

"ESAS YANLIŞ BU"

"Yiğit Şardan, Mustafa Cengiz'in himayesinde veya onun devamı gibi söylemlerin hiçbir karşılığı yok. 'Neden Cengiz'in yönetiminden iki kişi aldın' diye soruyorlarsa, Bu iki isim, Galatasaray'ın tüm sorunlarını biliyor. Bu insanları almamak esas yanlış."

Galatasaray Başkan adayı Metin Öztürk AKŞAM'a konuştu: Fatih Terim 3 yıl hoca, sonrasında başkan olabilir

İŞTE LİSTESİ

Asil üyeler

Özcan Çetinsoy

Abdurrahim Albayrak

Murat Yalçındağ

Ahmet Aslan

Ömer Mafa

Mete Serkan Sevim

Dorukhan Acar

Begüm Özkan

Murat Özkaya

Murat Erkul

Yedek üyeler

Esen Sirel Ongun

Levent Karadeniz

Abdullah Günhan Aksoy

Kerim Polat

Hamit Karasu

Işın Çelebi AKŞAM'a konuştu: Galatasaray'ı satıp komisyon almak istiyorlar