• 3 Aralık 2021 Cuma 22:50
  • |
  • Son Güncelleme:

'Futbolculara bunu demedik' Sergen Yalçın'ı kızdıran soru

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, 1-1 sona eren Kasımpaşa maçı sonrası açıklamalar yaptı. Takımın ikinci yarıda neden geri çekildiği sorulan Sergen Yalçın, “Biz futbolculara ikinci yarıda geri çekilin demedik. Skoru koruma içgüdüsüyle bunu yaptılar. Daha akıllı olmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

%E2%80%99Futbolculara+bunu+demedik%E2%80%99+Sergen+Yal%C3%A7%C4%B1n%E2%80%99%C4%B1+k%C4%B1zd%C4%B1ran+soru

Süper Lig'in 15.hafta açılış maçında deplasmanda Kasımpaşa ile 1-1 berabere kalan Beşiktaş'ta teknik direktör Sergen Yalçın, karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşa konuştu. İkinci yarıda Beşiktaş'ın neden geri çekildiği sorulan Sergen Yalçın'ın "Biz futbolculara ikinci yarıda geri çekilin demedik. Skoru koruma içgüdüsüyle bunu yaptılar. Daha akıllı olmamız gerekiyor" ifadelerini kullanması dikkat çekti.

İşte Sergen Yalçın'ın açıklamaları:

"FİŞİ ÇEKMEK LAZIM"

"İlk yarıda oyun üstünlüğü bizdeydi. Bu tür maçlarda fişi çekmek lazım. Bu pozisyonları yakalamışken atacaksın. 1-0 her zaman tehlikeli bir skor.

CAN BOZDOĞAN YORUMU

Biz futbolculara ikinci yarıda geri çekilin demedik. Skoru koruma içgüdüsüyle bunu yaptılar. Daha akıllı olmamız gerekiyor. Can Bozdoğan sahanın en iyi oyuncusuydu belki de bizim adımıza. İlk yarıdaki isteğimiz gayet iyiydi.

BATSHUAYI SÖZLERİ

Batshuayi bugün 2-3 gol atabilirdi ancak gol bölgelerinin dışında kaldı. Her iki yarıda da pozisyonları var. Atabilirdi ama olmadı. Oyuncunun bireyselliğiyle ilgili. Yakaladığın zaman atacaksın."