• 8 Ekim 2021 Cuma 09:20
  • |
  • Son Güncelleme:

Fransız ekipleri Kerem Aktürkoğlu'nu transfer etmek istiyor

Fransız ekipleri Kerem Aktürkoğlu'nu transfer etmek istiyor
Fanatik

Galatasaray formasıyla müthiş bir çıkış yakalayan 22 yaşındaki hücum oyuncusu Kerem Aktürkoğlu'na iki Fransız kulübü talip oldu. Genç yeteneğin her maçını izleyen Nantes ve Lyon temsilcileri, bugünkü Norveç sınavını da takip edecek. Üstelik iki kulübün transfer raporunda da ilginç detaylar var.

Ara transfer döneminde çok sayıda takviye yapmaya hazırlanan Galatasaray'ı, iç transferde de yoğun günler bekliyor. Sarı kırmızılı ekibin Brezilyalı stoperi Marcao'ya Palmeiras'ın talip olmasının ardından, Fransız kulüpleri de bir başka genç yetenek için devreye girdi. Aslan'ın 22 yaşındaki hücum oyuncusu Kerem Aktürkoğlu'nun, Nantes ve Lyon'un radarına girdiği ortaya çıktı. İki kulübün, Kerem'in her maçını canlı izlettiği ve hakkında detaylı raporlar hazırlattığı öğrenildi. Ocak ayında Kerem için oldukça yüksek bir bonservis teklifi yapılması bekleniyor. Genç oyuncu hakkında iki kulübün hazırlattığı rapordaki ilginç detaylar da dikkat çekiyor.

'SEVİYEMİZİN ÇOK ÜSTÜNDE'

Bu sezon Fransa Ligi'ne istediği gibi bir başlangıç yapamayan ve orta sıralarda yer alan Nantes cephesinde Kerem için, "Potansiyeli bizim seviyemizin çok üstünde. Galatasaray'la bonservis konusunda anlaşsak bile oyuncu bizi hedefleri açısından yetersiz bulup tercih etmeyebilir. İkna edebilmek için ona basamak olabileceğimizi ve daha büyük kulüplere gitmesini sağlayabileceğimizi anlatabiliriz" ifadeleri kullanılıyor. Nantes Kulübü, Kerem transferine bir yatırım gözüyle yaklaşıyor.

LYON'DA DA HESAPLAR AYNI

Finansal şartları ve kadro değeri Nantes'a göre çok daha iyi seviyelerde olan, Avrupa'nın önde gelen kulüplerinden Lyon'un da çok ciddi bir sol kanat arayışında olduğu belirtiliyor. Kadrosunda Ekambi dışında sol ön oyuncusu bulunmayan ve buraya genç, potansiyelli, skor üretmeye yatkın bir oyuncu bakan Fransız devi, Kerem'den hem saha içinde faydalanmayı hem de onu geliştirerek çok daha yüksek bedeller karşılığında satmanın hesapları içinde. Oyuncuyu yakından takip eden temsilcilerin, Kerem'in transfer olduktan hemen sonra Lyon'un değişmez sol kanat oyuncusu olabileceği yönünde raporlar hazırladığı da gelen haberler arasında.

(Fanatik)