• 10 Mayıs 2022 Salı 13:55
  • |
  • Son Güncelleme:

Formülü açıkladı: Dursun Özbek tek aday olsun Galatasaray kazansın

Galatasaray'da 11 Haziran'da yapılacak seçim öncesi usta gazeteci Şansal Büyüka'dan sürpriz bir öneri geldi. Büyüka, sarı-kırmızılıların Dursun Özbek etrafında birleşmesi gerektiğini belirterek, "Galatasaray bu kadar sıkıntılı dönemlerde üç-beş adayla seçime gireceğine, bari bu dönemde Dursun Özbek adı etrafında birleşsin ve tek liste seçime gitsin, Galatasaray kazansın." dedi.

Form%C3%BCl%C3%BC+a%C3%A7%C4%B1klad%C4%B1:+Dursun+%C3%96zbek+tek+aday+olsun+Galatasaray+kazans%C4%B1n

Galatasaray'da 30 Nisan'da yapılması planlanan seçim, mahkeme kararı nedeniyle tedbir kararı konulmuştu. Sarı-kırmızılı kulüp de 11 Haziran'ı yeni seçim tarihi olarak belirledi. 30 Nisan seçimlerinde camianın ısrarına rağmen aday olmayacağını açıklayan Dursun Özbek'e Şansal Büyüka'dan "aday ol" çağrısı geldi.

Büyüka'nın Milliyet gazetesindeki köşesinde ilgili kısım şöyle:

Büyük sürpriz! Ersun Yanal geri dönüyor

"ÇIKIŞ DURSUN ÖZBEK'TE"

- "Galatasaray'da başkan adaylarına sonuna kadar saygım var. En azından şu çok ağır koşullarda aday oldukları için saygım var. Ancak ben bu sıkıntılı ortamdan çıkışı mevcut adaylarda değil, eski başkan Dursun Özbek'te görüyorum."

- "Galatasaray'da çok ağır bir mali tablo, acil ödenmesi gereken yüklü paralar var. Bu paraları Dursun Özbek dışında bir başkasının bulma ya da yönetme şansı yok.Biliyorum, Galatasaray'da Dursun Özbek'e kızan bir kesim var. Kendi otelinde kalan Galatasaray'ın faturasını tahsil ettiği için eleştiriliyor. Oysa tahsil ettiği her paranın karşılığında "bağış" makbuzu kestiği unutuluyor. Üstelik otel ticari bir kurum... Maliyesi var, MASAK'ı var, ticari prosedürü yerine getirmesi gerekiyor."

Erick Pulgar'ın yerine 40 milyon euroluk yıldız! Takım onun üzerine kurulacak

NEDEN DURSUN ÖZBEK?

- "Ama Bankalar Birliği ile Galatasaray Kulübü arasında yapılan "yeniden yapılandırma" anlaşmasının imzalanması için, Dursun Özbek'in alacağının silinmesi şart koşulduğunda, Özbek'in, milyonlarca euroyu gözünü kırpmadan sildiğini ve bunu ailesi dahil, bütün camiadan sakladığını biliyorum."

- "Dursun Özbek, Galatasaray camiası dışında, rakip kulüpler, futbol dünyası ve her kesim tarafından sevilen bir iş adamı... İtibarı var, güven duyuluyor, çok yüksek miktarda kasa kolaylığı sağlayabilir, kredi alabilir, devlet kapılarını rahatça açabilir. Gönül istiyor ki, Galatasaray bu kadar sıkıntılı dönemlerde üç-beş adayla seçime gireceğine, bari bu dönemde Dursun Özbek adı etrafında birleşsin ve tek liste seçime gitsin. Hiç olmazsa bir kongreyi de başkan adaylarından biri değil, Galatasaray kazansın..."

Oğulcan Çağlayan'ın kaderi belli oldu! Galatasaraylıların gözü kulağı bu haberdeydi