• 14 Eylül 2021 Salı 15:14
  • |
  • Son Güncelleme:

Flaş! Milli takımımızın yeni teknik direktörü Stefan Kuntz oldu

A Milli Futbol Takımımızda Şenol Güneş ile yolların ayrılmasının ardından yeni teknik direktör Stefan Kuntz oldu. TFF yöneticisi Hamit Altıntop, Almanya'da Joachim Löw ve Jürgen Klinsmann gibi isimlerle temas kurarken son olarak Stefan Kuntz ile görüştü. Almanya U21 Milli Takımı'nı çalıştıran Stefan Kuntz ile her konuda anlaşma sağlandı. Alman teknik adam sözleşme imzalamak üzere İstanbul'a geldi.

Fla%C5%9F%21;+Milli+tak%C4%B1m%C4%B1m%C4%B1z%C4%B1n+yeni+teknik+direkt%C3%B6r%C3%BC+Stefan+Kuntz+oldu

EURO 2020'de yaşadığımız hezimetin ardından 2022 Dünya Kupası elemelerinde de 6-1'lik Hollanda yenilgisi sonrası 3. sıraya düşen ve turnuvaya katılma şansını zora sokan A Milli Futbol Takımımızda Şenol Güneş ile yollar ayrılmıştı. Yeni teknik direktör arayışları derhal başlarken TFF yöneticisi Hamit Altıntop, Almanya'da Joachim Löw, Jürgen Klinsmann gibi isimlerle görüşmüştü ancak Altıntop'un son olarak temas kurduğu Stefan Kuntz ile anlaşma sağlandı. Stefan Kuntz sözleşme imzalamak üzere İstanbul'a geldi.

1- Joachim Löw

Hamit Altıntop ilk olarak –Almanya Milli Takımı'ndan ayrılan- Joachim Löw'ün kapısını çaldı. İlk görüşme olumlu geçse de detaylarda pürüzler çıkınca Alman teknik adamdan vazgeçildi.

2- Jürgen Klinsmann

Hamit Altıntop'un bir sonraki adresi Jürgen Klinsmann oldu. 57 yaşındaki Alman hoca ile kurulan ilk temas olumlu geçti ancak Stefan Kuntz olasılığının ardından Klinsmann ile görüşmeler sonlandırıldı. Jürgen Klinsmann son olarak Hertha Berlin'i çalıştırmıştı.

3- Stefan Kuntz

TFF yöneticisi Hamit Altıntop son teması ise Stefan Kuntz ile kurdu. Almanya U21 Milli Takımı'nı çalıştıran Stefan Kuntz'la anlaşma sağlandı. Stefan Kuntz, son detayları görüşmek ve sözleşme imzalamak üzere İstanbul'a geldi. Stefan Kuntz'un yardımcı antrenörlerinden birinin de Türk olacağı öğrenildi.

Eski bir forvet olan Stefan Kuntz, 1995-96 sezonunda Beşiktaş forması giymişti.

STEFAN KUNTZ KİMDİR?

30 Ekim 1962 tarihinde Almanya'da dünyaya gelen Stefan Kuntz, profesyonel futbolculuk kariyerine 1981 yılında Neunkirchen'de başladı. Buradan Bochum, Uerdingen ve Kaiserslautern'e transfer olan Stefan Kuntz, 1995-96 sezonu başında 1,5 milyon euro karşılığında Beşiktaş'ın yolunu tutmuştu. Siyah-Beyazlılarda 1 yıl top koşturduktan sonra Bielfeld'a geçen Kuntz, son olarak Bochum'da forma giydi ve 1 Temmuz 1999 tarihinde futbolculuk kariyerine son verdi.

Teknik direktörlük kariyerine, futbola başladığı Neunkirchen takımıyla giren Stefan Kuntz, buradan sonra Karlsruhe, Mannheim ve Ahlen'de görev aldı. Ahlen'den sonra tam 13 yıl teknik direktörlük yapmayan Stefan Kuntz, 2016 yılından beri Almanya U21 Milli Takımı'nın başında.