• 21 Kasım 2023 Salı 01:12
  • |
  • Son Güncelleme:

Ferdi, Milan'a ilaç olur

“Sol bek için Hartman, Arnau Lopez ve Ferdi Kadıoğlu listede. Türk yıldız birden fazla bölgede verimli olabiliyor. Yük taşıyıcı bir futbolcu. İlginç bir profile sahip ve Milan ona bu yüzden çok ilgi duyuyor.”

AKŞAM SPOR
DIŞ HABER
Ferdi,+Milan%E2%80%99a+ila%C3%A7+olur

Yaz transfer döneminde Arda Güler'i kadrosuna katmak isteyen ancak Real Madrid'e mağlup olan Milan, bu kez Ferdi Kadıoğlu transferinde elini çabuk tutmaya çalışıyor. Geçtiğimiz haftalarda bu pişmanlığı vurgulayan İtalyan basını, A Milli Takım'da yaptıklarıyla Avrupa devlerinin gündemine giren Ferdi için yeni bir haber paylaştı. Radiorossonera; Milan'ın Hollanda doğumlu futbolcu transferinde çok ısrarcı olduğunu yazdı.

THEO'YA SOL BEKTE RAKİP OLABİLİR

Haberde şu ifadeler yer alıyor: "Ballo Toure'nin ayrılmasının ardından Theo Hernandez'e bir alternatif bulmak gerekiyor. Şu anda tek yedek genç Bartesaghi. Takip edilen profiller Feyenoord'dan Quilindschy Hartman, Girona'dan Arnau Martinez Lopez ve Fenerbahçe'den Ferdi Erenay Kadıoğlu aranan profiller. Milan transferde fazla mesai yapmak ve ödeme için harcamayı artırmak zorunda. Ferdi, diğer adaylara göre maliyetli olabilir.

TÜRKİYE'DE OYNAMAYI TERCİH ETTİ

Gironalı Arnau 'Avrupa Altın Çocuk' ödülünde 25 adaydan biri oldu. 2003 doğumlu daha genç ama tecrübe olarak daha zayıf. Hollanda'da doğup Nijmegen'de büyüyen ancak Türkiye'de oynamayı tercih eden Ferdi kendisini diğerlerinden ayıran ve motive edici özelliklere sahip bir futbolcu. 56 karşılaşmada on numara, 44 kez sağ kanat, 37 kez sol bek, 33 maçta sağ bek, forvet ve stoper hariç diğer bölgelerde 20 kezden fazla oynadı. İlginç özellikler barındırıyor.