• 8 Ocak 2022 Cumartesi 16:11
  • |
  • Son Güncelleme:

Fenerbahçe'nin teknik direktör adayı Slaven Bilic'ten beklenen haber geldi

Çin ekini Beijing Guoan, Fenerbahçe'nin gündemindeki teknik direktör Slaven Bilic ile yollarını ayırdığını duyurdu. Slaven Bilic'in Fenerbahçe'nin başına geçmesi bekleniyor.

Fenerbah%C3%A7e%E2%80%99nin+teknik+direkt%C3%B6r+aday%C4%B1+Slaven+Bilic%E2%80%99ten+beklenen+haber+geldi

Fenerbahçe'nin teknik direktör adaylarından Slaven Bilic, Beijing Guoan'dan resmen ayrıldı. Slaven Bilic'in Fenerbahçe'nin başına geçmesi bekleniyor.

Sezon başında da Slaven Bilic ile anlaşma sağlayan Fenerbahçe, Beijing Guoan'ın Hırvat teknik adamın ayrılmasına izin vermemesi üzerine transfer gerçekleşmemişti. Fenerbahçe'nin bir numaralı hoca adayı Joachim Löw olsa da Alman teknik adamın yüksek maliyeti sebebiyle göreve Slaven Bilic'in getirilmesi bekleniyor.

BEŞİKTAŞ'I DA ÇALIŞTIRMIŞTI

Bir dönem Beşiktaş'ı da çalıştıran Bilic, kariyeri boyunca Hırvatistan Milli Takımı, ülkesinin Hajduk Split, Rusya'nın Lokomotiv Moskova, İngiltere'nin West Ham United ve West Bromwich Albion ile Suudi Arabistan'ın El-İttihad ekiplerinde görev yapmıştı.

İsmi Türk ekipleriyle de anılan 53 yaşındaki teknik direktör, Ocak 2021'de Beijing Guoan'ın başına geçmişti. Bilic yönetimindeki Beijing Guoan, ligde 2021 sezonunu 5. sırada tamamlamıştı.