• 17 Ocak 2022 Pazartesi 07:00
  • |
  • Son Güncelleme:

Fenerbahçe'de hedef forvet: Vedat Muriqi ve Ferreira...

Fenerbahçe'de yönetim, forvet transfer için düğmeye bastı... İsmail Kartal'ın Antalyaspor maçı sonrasında "Bu takıma transfer gerekli." sözlerinin ardından çalışmalarına hız veren yönetim, Vedat Muriqi ve Gremio'dan Ferreira için harekete geçti.

AKŞAM
Fenerbah%C3%A7e%E2%80%99de+hedef+forvet:+Vedat+Muriqi+ve+Ferreira...

Vitor Pereira'nın ayrılmasının sonra ikinci kez Fenerbahçe'ye dönen İsmail Kartal, Antalya beraberliğinin ardından basın toplantısında, transfer vurgusu yapmış ve "Bu takıma transfer gerekli." demişti. Hem Kartal'ın elini güçlendirmek hem de gelecek sezonun planlamasını yapmak isteyen yönetim, yeni teknik adamının talebi doğrultusunda transfer için düğmeye bastı. Yönetime "Takım hücuma çıkamıyor." diyen Kartal'ın öncelikli olarak bir kanat oyuncusu ve bir santrfor istediğini söylediği belirtildi. Kartal'ın raporunun ardından Lazio'dan Vedat Muriqi ve Gremio'dan Ferreira için temas kuruldu.

FERREIRA'DA RAKİP AL HİLAL

Lazio Sportif Direktörü Igli Tare, Vedat'a teklifler geldiğini doğruladı ancak sadece Rusya'dan gelen teklifi açıkladı. İtalyan basını ise Vedat'a Türkiye'den ve İngiltere'den de talipler olduğunu vurguladı. Kosova basını ise; Vedat'ın Türkiye'ye dönmek istediğini ve Fenerbahçe ile görüşme halinde olduğunu yazdı. Brezilya basını da Fenerbahçe'nin Ferreira için Gremio ile görüştüğünü ancak 24 yaşındaki kanat oyuncusuyla Al Hilal'in de ilgilendiğini duyurdu.