• 22 Mart 2021 Pazartesi 09:11
  • |
  • Son Güncelleme:

Fenerbahçe'de Erol Bulut'un kredisi tükendi! Yeni hoca milli ara sonrası geliyor

Süper Lig'de dün akşam Beşiktaş ile deplasmanda 1-1 berabere kalarak rakibiyle arasındaki puan farkını kapama fırsatını tepen Fenerbahçe'de teknik direktör Erol Bulut dönemi sona eriyor. Sarı-Lacivertli yönetim yeni hocayı milli maç arasında takımın başına getirmeyi düşünüyor. Kanarya'nın gündeminde Lucien Favre, Zlatka Dalic, Joachim Löw, Okan Buruk ve Zico & Alex de Souza ikilisi var.

Fenerbah%C3%A7e%E2%80%99de+Erol+Bulut%E2%80%99un+kredisi+t%C3%BCkendi%21;+Yeni+hoca+milli+ara+sonras%C4%B1+geliyor

Süper Lig'de Beşiktaş ile 1-1 berabere kalan Fenerbahçe'de teknik direktör Erol Bulut'un kredisi tükendi.

LUCİEN FAVRE'IN TALİBİ ÇOK

Listenin ilk sıralarındaki bir diğer isim, İsviçreli teknik adam. Favre, son olarak Borussia Dortmund'ta görev yapmıştı. 63 yaşındaki çalıştırıcı 13 Aralık'ta görevden ayrıldı. Yönetim, Favre'ye iyi bir proje sunarak kendisiyle uzun vadeli bir sözleşme imzalamayı hedefliyor. Ancak İsviçreli teknik adamın başta Almanya olmak üzere İngiltere ve Fransa'dan da birçok talibi bulunuyor. 63 yaşındaki hocayı ikna etmek kolay olmayacak.

DALİC'TE ŞART HEMEN GELMESİ

Hırvatistan Milli Takımı'nın başında bulunan Zlatko Dalic, geçtiğimiz sezonun ardından bir kez daha Fenerbahçe 'nin gündeminde. Löw gibi Dalic de EURO 2020 sonrasında görevinden ayrılacak ve kariyerine bir kulüp takımında devam edecek. Sarı-Lacivertliler, 54 yaşındaki teknik adamla anlaşılması halinde hemen takımın başına geçmesini istiyor. Bunun için, Hırvatistan Futbol Federasyonu Başkanı Davor Şuker ile bir görüşme yapılabilir.

JOACHİM LÖW İÇİN KARTAL FORMÜLÜ

Sarı-Lacivertliler'in en büyük hayali, Alman teknik adamla anlaşmak. Löw, EURO 2020 sonrası 2006'dan beri çalıştırdığı Almanya Milli Takımı'ndan ayrılacak. Yönetim, 61 yaşındaki çalıştırıcı ile hemen temas kurup anlaşmanın yolunu arayacak. Almanya Futbol Federasyonu'nun, sezon sonuna kadar Löw'e Fenerbahçe'yi de çalıştırması konusunda izin vermesi beklenmiyor. Yönetim, 1998-99 sezonunda Fenerbahçe'de Alman teknik adamın yardımcılığını yapan İsmail Kartal'ı geçici olarak göreve getirebilir. Kartal, daha sonra yine Löw'ün yardımcısı olarak kalabilir.

YERLİDE TEK ADAY OKAN BURUK

Okan Buruk, geçtiğimiz sezon Başakşehir'i şampiyon yaparak tarihi bir başarıya imza attı. Ancak bu sezon ligde alınan kötü sonuçlar sonrası 29 Ocak'ta görevinden ayrıldı. 2017-18 sezonunda Akhisar ile Fenerbahçe'yi yenerek Türkiye Kupası'nı kazanan Buruk, listedeki tek yerli teknik adam konumunda. 47 yaşındaki çalıştırıcının hemen takımın başına geçebilecek olması en büyük avantajı. Ancak yönetimin öncelikli isimleri arasında değil.

SAMBA RÜZGARI: ZİCO&ALEX

Yönetim arasında bu ikilinin takımın başına getirilmesini isteyenlerin sayısı az değil. Zico, 2006-2008 yılları arasında Fenerbahçe'yi çalıştırmış; ilk sezonunda lig şampiyonu olmuş ikinci sezonunda ise Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final oynatmıştı. Brezilya hocanın, Alex ile birlikte göreve gelmesi formülü üzerinde duruluyor. Zico, 2016'dan beri takım çalıştırmasa da 2018'den bu yana Japon ekibi Kashima'nın futbol direktörlüğünü yapıyor. Alex, önümüzdeki sezon için Sao Paulo U20 takımı ile el sıkıştı ama sözleşme imzalamadı.

(Fanatik)