• 1 Kasım 2021 Pazartesi 08:00
  • |
  • Son Güncelleme:

Fenerbahçe'de Altay Bayındır, Luiz Gustavo Enner Valencia ne kadar yok?

Fenerbahçe'de sakatlıkların durumu gelecek adına endişe yarattı.

AKŞAM
Fenerbah%C3%A7e%E2%80%99de+Altay+Bay%C4%B1nd%C4%B1r,+Luiz+Gustavo+Enner+Valencia+ne+kadar+yok?

Fenerbahçe'de sakatlıkların durumu gelecek adına endişe yarattı. Omzundan ameliyat olan Altay Bayındır'ın tahmini dönüşü 3 ay, Enner Valencia'nın 1 ay, Luiz Gustavo'nun ise 3 hafta. Üç oyuncu da 21 Kasım'daki Galatasaray derbisinde oynayamayacak.

İttfak Holding Konyaspor yenilgisi sonrası 3 puan hasretini 3 haftaya çıkararak zirve yarışında büyük yara alan Fenerbahçe'ye bir de sakatlardan kötü haber geldi.

Sarı-Lacivertliler, Konyaspor maçında sakatlanan ve takımın kilit isimleri olan Altay Bayındır, Enner Valencia ile Luiz Gustavo'nun son durumlarıyla ilgili açıklama yaptı. Üç oyuncu da Fenerbahçe'nin kritik sürecinde takımını yalnız bırakacak.

Sarı-Lacivertli Kulübün yaptığı açıklamada, Konyaspor maçında sakatlanarak 72. dakikada oyundan çıkan Altay'ın omzunda kırık olmadığı belirtildi ve "Oyuncumuz Altay Bayındır, maçta yaşadığı talihsiz sakatlık sonrası Fulya Acıbadem Hastanesi'nde başarılı bir operasyon geçirmiştir. Oyuncumuzun tedavisine başlanmıştır." denildi.

Ameliyat olan Altay'ın tahmini dönüşünün 3 ayı bulması bekleniyor.

Vitor Pereira'nın Fenerbahçe'deki geleceği belli oluyor

AYAK BİLEĞİNDE YARALANMA

Açıklamada diğer sakatlar Enner Valencia ve Luiz Gustavo ile ilgili ise "Enner Valencia'nın sol ayak bileğinde bağ yaralanması tespiti yapılmış, konservatif tedavi uygulanması uygun görülmüştür. Gustavo'nun sol biceps grade 1-2 arası yaralanma teşhis edilip tedavisine başlanmıştır." ifadeleri kullanıldı.

Tahmini sahaya dönüş süreleri Valencia'nın 1 ay, Gustavo'nun ise 3 hafta olacak. Üç oyuncu da 21 Kasım'daki Galatasaray derbisinde forma giyemeyecek.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira'ya şok sözler: Aptal, tazminat avcısı, kibirli...