• 20 Ekim 2021 Çarşamba 14:31
  • |
  • Son Güncelleme:

Fenerbahçe Haberleri: Altay Bayıdır'ın düşüşündeki sebep

Karadağ ile oynanan milli maçta ve Trabzonspor maçındaki baraj hataları, Sivasspor karşılaşmasında yaptırdığı penaltı sonrası dikkatler Altay'ın üzerine çevrildi. Altay'ın eski kaleci antrenörü Kraft'ın eksikliğini hissettiği iddia edildi.

Takvim
Fenerbah%C3%A7e+Haberleri:+Altay+Bay%C4%B1d%C4%B1r%E2%80%99%C4%B1n+d%C3%BC%C5%9F%C3%BC%C5%9F%C3%BCndeki+sebep

Fenerbahçe'nin başarılı file bekçisi Altay Bayındır son dönemlerde yaptığı hatalar sonrasında eleştiri oklarının hedefi oldu.

Türkiye'nin Karadağ ile oynadığı ve 2-2 sona eren maçta yenilen son golde barajın kurulmasındaki hata, son Trabzonspor maçında yenilen ilk golde yine baraj hatasının olması dikkat çekti. Yine Sivasspor maçında da yenilen golde de Altay topu kaybettikten sonra penaltıya sebebiyet vermişti.

AYRILIK SONRASI HATALAR ZİNCİRİ

Üst üste gelen bu hataların sebebi sorgulanmaya başlandı. Kulübe yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre Altay Bayındır'ın Alman kaleci antrenörü Michael Kraft'ın ayrılmasından sonra bu hataları yaptığı ve Alman çalıştırıcının eksikliğini hissettiği iddia edildi.

GELİŞİMİNDE BÜYÜK KATKISI OLMUŞTU

Zira Alman kaleci antrerörü Michael Kraft, Altay Bayındır'ın Fenerbahçe'ye transferi sonrasındaki gelişiminde ciddi katkıları olmuştu.

Michael Kraft 7 Ağustos 2020 tarihinde göreve başlamış, 3 Eylül 2021 tarihinde de Fenerbahçe'deki görevine son verilmişti.

(Takvim)