• 8 Ocak 2022 Cumartesi 10:53
  • |
  • Son Güncelleme:

Fatih Terim'in en çok istediği transfer tamam! Toplam maliyeti 4,2 milyon euro

Fatih Terim'in transfer listesinin ilk sırasındaki Gedson Fernandes'te işlem tamam. Galatasaray, Gedson Fernandes ve kulübü Benfica ile 1,5 yıllık kiralama konusunda anlaşma sağladı. Böylece Sarı-Kırmızılılarda ocak ayının ilk transferi Gedson Fernandes oldu. Fatih Terim'in ısrarıyla kadroya katılan Gedson Fernandes için Galatasaray'ın Benfica'ya 1,5 milyon euro, oyuncuya ise toplam 2,7 milyon euro ödeyeceği öğrenildi.

Skorer
Fatih+Terim%E2%80%99in+en+%C3%A7ok+istedi%C4%9Fi+transfer+tamam%21;+Toplam+maliyeti+4,2+milyon+euro

Gedson Fernandes yeniden Galatasaray'da! Sarı-Kırmızılılar ocak ayının ilk transferini Gedson Fernandes ile yaptı. Cimbom, Benfica ve oyuncunun kendisiyle el sıkıştı. Transferin mali detayları da ortaya çıktı.

Galatasaray Kulübü, Fatih Terim'in ısrarla istediği Gedson Fernandes transferini dün tamamladı. Sarı-kırmızılılar eski futbolcusu Gedson Fernandes'in transferi konusunda Portekiz Ligi ekibi Benfica ile anlaşma sağladı. Sarı-kırmızılıların Gedson Fernandes ve Benfica'ya ödeyeceği rakamlar da netleşti.

GEDSON FERNANDES'İN MALİYETİ ORTAYA ÇIKTI

Gedson Fernandes'in Galatasaray tarafından 1,5 yıllığına kiralık olarak kadroya dahil edileceği öğrenildi. Sarı-kırmızılıların Portekizli oyuncunun kiralık transferi için Benfica'ya ödeyeceği rakam da belli oldu.

Galatasaray'ı istememişti! Sözleşmesi feshedildi, Adana Demirspor'a imza attı

BENFICA'YA 1,5 MİLYON EURO KİRALAMA BEDELİ

Galatasaray Kulübü; Gedson Fernandes'in kiralık olarak transfer edilmesi için Benfica'ya toplamda 1 milyon 500 bin euro kiralama bedeli ödeyecek. Öte yandan 22 yaşındaki tecrübeli orta sahanın Galatasaray'dan kazanacağı ücret de belli oldu.

1,5 SEZON İÇİN GEDSON FERNANDES'E 2,7 MİLYON EURO

Ocak ayında Galatasaray'a transfer olacak olan Gedson Fernandes'in sarı-kırmızılılardan sezon sonuna kadar 900 bin euro maaş alacağı öğrenildi. Portekizli orta sahanın 2022-2023 sezonunda kiralık olarak forma giyeceği dönem için de Galatasaray'dan 1 milyon 800 bin euro garanti ücret kazanacağı ifade edildi.

GALATASARAY GEDSON FERNANDES İÇİN KONTENJANDA YER AÇMAK ZORUNDA

Galatasaray'da Gedson Fernandes transferi tamamlanmasına rağmen yabancı kontenjanında yer açılması gerekiyor. Sarı-kırmızılılar tecrübeli futbolcuyu kadrosuna yazabilmek için en az bir yabancıyla yollarını ayırmak zorunda kalacak.

KİRALIK, BONSERVİS YA DA SÖZLEŞME FESHİ...

Fatih Terim yönetimindeki Galatasaray'ın Gedson Fernandes transferi sonrasında mevcut kadroda düşünülmeyen bir isimle yollarını kiralık, bonservis ya da sözleşme fesih işlemleriyle ayırması bekleniyor.

2 yıl önce olmadı şimdi geliyor! Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü...