• 21 Kasım 2021 Pazar 10:49
  • |
  • Son Güncelleme:

Fatih Terim'den takıma Vitor Pereira göndermeli konuşma: İster 3'lü ister 4'lü fark etmez!

Galatasaray'da Teknik Direktör Fatih Terim, Vitor Pereira üzerinden takıma motivasyon konuşması yaptı. Fatih Terim'in “Rakip ister üçlü ister dörtlü savunma ile çıksın, hiç önemli değil. Önemli olan bizim nasıl oynayacağımız” sözleri dikkat çekti.

Fanatik
Fatih+Terim%E2%80%99den+tak%C4%B1ma+Vitor+Pereira+g%C3%B6ndermeli+konu%C5%9Fma:+%C4%B0ster+3%E2%80%99l%C3%BC+ister+4%E2%80%99l%C3%BC+fark+etmez%21;

Galatasaray'ın tecrübeli teknik direktörü Fatih Terim, Fenerbahçe derbisi öncesi takıma Vitor Pereira üzerinden motivasyon konuşması yaptı. Fatih Terim'in "Rakip ister üçlü, isterse dörtlü savunmayla çıksın, hiç önemli değil. Asıl önemli olan bizim nasıl oynayacağımız. Fenerbahçe'nin topla oynayan takımlar karşısında zorlandığını görüyoruz. Top hep bizde kalmalı. Sabırlı olmalıyız, bol bol pas yapmalıyız" ifadeleri dikkat çekti.

FATİH TERİM'DEN DURAN TOP UYARISI

Fenerbahçe'nin duran toplardaki etkili istatistiklerine de değinen Fatih Terim "Hafta boyunca bunlar üzerinde çalıştık. Hem hücumda hem de savunmada duran toplarda konsantrasyonu hiç bozmamalıyız" şeklinde konuştu.

HALİL DERVİŞOĞLU'NA ÖZEL GÖREV

Fatih Terim, A Milli Takım 'da Burak Yılmaz ile birlikte iyi bir uyum yakalayan Halil Dervişoğlu'ndan Galatasaray'da da benzer performans bekliyor. Halil'den yardımcı forvet olarak yararlanmak isteyen Terim, genç oyuncuyu hem sağ kenarda hem de forvet arkasında Feghouli ile değişmeli olarak kullanacak. Son haftaların formda yıldızı Kerem ise sol çizgiden sık sık savunma arkasına sarkarak Fenerbahçe defansının dengesini bozmaya çalışacak.

TERİM'İN EN KRİTİK KOZU: MARCAO-NELSSON

Orta sahanın merkezindeki iki isim Berkan ve Cicaldau, oyunun her iki yönünde de etkin bir rol üstlenecek. Terim bu iki genç oyuncudan hem geride oyun kurulumuna yardım etmelerini hem de takım atağa kalktığında hücuma destek vermelerini istiyor. Yedlin ve Aanholt da savunmadan ileriye çıkarak kanat akınlarını destekleyecek. Savunmanın göbeğinde Marcao, oyun kurulumunu başlatan ilk isim olarak görev yapacak. Brezilyalı stoperin Nelsson ile uyumu, Galatasaray'ın gerideki en kritik kozu olacak. Fatih hocanın Uruguay dönüşünde özel terapiye aldığı Muslera'nın kalesindeki performansı ise skorun gidişatını belirleyecek.

(Fanatik)