• 3 Ekim 2021 Pazar 10:15
  • |
  • Son Güncelleme:

Fatih Terim Rizespor maçı için özel hazırlık yaptı

Oğulcan transferiyle Galatasaray ve Rizespor arasında başlayan ihtilaf, son olarak Rize Başkanı Tahir Kıran'ın,"Malum takımı buraya gömeceğiz" sözleriyle zirveye tırmandı. Yıpranmaması için Oğulcan'ı kadroya almayan Terim, kritik mücadeleye takımını özel hazırladı.

Fanatik
Fatih+Terim+Rizespor+ma%C3%A7%C4%B1+i%C3%A7in+%C3%B6zel+haz%C4%B1rl%C4%B1k+yapt%C4%B1

Süper Lig'deki 4 haftalık galibiyet hasretini Göztepe maçında dindiren, Avrupa Ligi'nde de Marsilya deplasmanından 1 puanla dönerek zirvedeki yerini koruyan Galatasaray , Milli ara öncesi son sınavını Rize'de verecek. Sarı-Kırmızılılar, yeniden üst sıralara tırmanmak için tüm planlarını 3 puan üzerine kurdu. Ancak zorlu mücadele öncesi iki tarafta da yaşanan yüksek tansiyon, maçın önemini daha da artırıyor. Oğulcan Çağlayan'ın Galatasaray'a transfer süreciyle iki taraf arasında başlayan ihtilaf, tam anlamıyla zirveye taşınmış durumda.

Farklı galibiyet istiyor

TFF'nin Galatasaray'ı tazminat ödemeye mahkum etmesi, Rize cephesinden gelen sert mesajlar ve son olarak Rizespor Başkanı Tahir Kıran'ın, "Malum takımı buraya gömeceğiz" sözleri, gerilimi tırmandırdı. Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Rize'de yıpranmaması adına Oğulcan'ı kadroya almadı. Takımını da özel olarak hazırlayan tecrübeli çalıştırıcı, öğrencilerinin sahada tam anlamıyla futbol dersi vermesini ve farklı kazanmasını istiyor. Rize cephesinde de Hamza Hamzaoğlu, yeni takımıyla çıkacağı ikinci maçından puan çıkarmanın hesapları içinde.

(Fanatik)