• 29 Aralık 2021 Çarşamba 00:38
  • |
  • Son Güncelleme:

Fatih Terim, maç sonu Galatasaray'ın kurtuluşunu açıkladı! Transfer sorusuna yanıt...

Ziraat Türkiye Kupası'nda Altaş Denizlispor'a elenerek büyük bir sürprize imza atan Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim karşılaşmayı yorumladı. Terim transfer sorusuna da yanıt verirken Galatasaray'ın kurtuluşunu "Yetenekleri gençlerle birlikte yola devam etme" olarak tanımladı.

Fatih+Terim,+ma%C3%A7+sonu+Galatasaray%E2%80%99%C4%B1n+kurtulu%C5%9Funu+a%C3%A7%C4%B1klad%C4%B1%21;+Transfer+sorusuna+yan%C4%B1t...

Ziraat Türkiye Kupası 5. Eleme Turu maçında Galatasaray, normal süresi ve uzatma dakikaları 3-3'lük beraberlikle sonuçlanan maçın penaltı atışları sonucunda Altaş Denizlispor'a 6-5 yenildi ve kupaya veda etti.

Karşılaşma sonrası yayıncı kuruluş A Spor'a konuşan Fatih Terim'in açıklamaları şöyle:

- "Maçı komplike hale biz soktuk. Olmayan gollerin izahı yok. En az 2 farklı öne geçmezseniz, futbol size her zaman sıkıntı yaratır. Nitekim yarattı da. Atamadığımız goller, oynadığımız müthiş oyunun gölgede kalan tarafı. Müthiş bir zevk vererek oynadığın bir oyunda, doğru yerde doğru vuruşlar yapılamadı. Ek olarak, bir metreden atamama becerisini, pardon, beceriksizliğini gösterdik.

Ziraat Türkiye Kupası'nda büyük sürpriz! Galatasaray, Altaş Denizlispor'a elendi

KURTULUŞ GENÇLERDE

- "6. dakika bitti, 7 de bitti, 8'de yedik. Artık onlarla ilgili bir şey söylemiyorum. Değmez de zaten. Söylenecek de bir şey yok. Genç takımın bu zararlarını, sahadaki bazı yanlışlarını, düzeltinceye kadar bu sıkıntıları çekeceğiz. Şu oyunu bir teknik adam olarak nasıl izah edersiniz..."

- "Elendikten sonra nasıl elendiğinizin hiç önemi yok. Çünkü Galatasaray eleniyor. Bu, bize yakışmadı. Galatasaray'ın kurtuluşu bu. Yetenekleri gençlerle birlikte yola devam edeceğiz. Bu planın doğru olduğunu savunacağız. Açıkçası üzgünüm, benim de hayatımda böyle bir yıl denk gelmedi."

Fatih Terim çıldırdı... 21'lik Abdülkadir Sünger, Galatasaray'ın belalısı oldu!

TRANSFER SORUSUNA YANIT VERDİ

- "Türkiye'nin içinde bulunduğu duruma, kulübümüzün ekonomik şartlarına baktığımızda, ne gerekiyorsa onu yapacağız. Yarın başkanla da görüşeceğiz. Ekonomik durumumuz izin vermiyorsa, yapmayız da. İlla şu şöyle, bu böyle olacak diye bir kaide yok. Ekonomik durum çok açık."

Galatasaray'da öncelikli hedef Vedat Muriqi

ÖMER BAYRAM: "UTANÇ VERİCİ"

Galatasaray'da Ömer Bayram ise, "Nereden başlayacağımı bilmiyorum. Olağanüstü bir maç. O kadar çok pozisyona girdik ki 10 bile olabilirdi. Ancak hikaye anlatmış oluyorum sonuca bakınca. Elendik. Utanç verici. Utanmamız lazım. Camiamızdan, hocamızdan utanmamız lazım bu elenme sonrası. Özür dilememiz gerekiyor. O kadar çok pozisyona giriyorsan açık ara farkla kazanman lazım." dedi.

Fatih Tekke: Maçtan önce oyuncularıma söyledim...