• 8 Aralık 2021 Çarşamba 17:54
  • |
  • Son Güncelleme:

1,5 yıl önce yalanladığı Galatasaray'a geri döndü

Galatasaray, Fatih İbradı'nın futbol idari ve sportif koordinatörü görevine getirildiğini açıkladı. Fatih İbradı bundan yaklaşık 1,5 yıl önce Gaziantep FK Sportif Direktörlüğü yaptığı sırada Galatasaray'da görev alacağına dair iddiaları yalanlamıştı.

1,5+y%C4%B1l+%C3%B6nce+yalanlad%C4%B1%C4%9F%C4%B1+Galatasaray%E2%80%99a+geri+d%C3%B6nd%C3%BC

1,5 yıl önce Galatasaray iddialarını yalanlayan Fatih İbradı, kulüpte futbol idari ve sportif koordinatörlük görevine getirildi. Galatasaray'da daha önce 20 sezon çalışmış olan Fatih İbradı'nın yeni görevi resmen açıklandı.

Galatasaray'dan konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

Kulübümüzde 1993 yılından itibaren 3 dönem, 20 sezon hizmet etmiş olan Fatih İbradı, Futbol idari ve Sportif Koordinatörü olarak göreve başlamıştır.

FATİH İBRADI KİMDİR?

1993-1994 sezonunda Galatasaray Futbol Akademisi'nde antrenör olarak göreve başladı. Futbol Akademisi Direktörlüğü dahil 17 yılı Futbol Akademisi ve 3 yılı Profesyonel futbol şubesi olmak üzere 20 yıla yakın 3 dönem Galatasaray Spor Kulübü'nde görev aldı. 1996 yılından itibaren Fatih Terim'in ekibinde çalışmaya başladı.

2009-2011 yıllan arasında Türkiye Futbol Federasyonu'nda Gençlik Geliştirme Müdürü görevinde ve 2013-2017 yılları arasında yine Türkiye Futbol Federasyonu'nda Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in yardımcısı olarak antrenör eğitimi, antrenör lisans kursları, futbol gelişim ligleri, kadın futbolu, çocuk futbolu, futsal ve plaj futbolu organizasyonlarından sorumlu Futbol Gelişim Direktörlüğü (FGD) Koordinatörü unvanıyla 2 dönem görev aldı.

2019-2020 sezonunda Gaziantep Futbol Kulübü'nde Sportif Direktör unvanı ile görev alan Fatih İbradı, son olarak 2 yıldır Kazakistan'da futbol, spor ve sağlık ile ilgili proje süreçleri yönetti.

Fatih İbradı, Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu'nda tamamladı. (Futbol ihtisas) Orta seviyede İngilizce bilmekte ve Rusça eğitimi devam etmektedir.

Yeni görevinde kendisine başarılar dileriz. Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş.

  • Fatih İbradı
  • galatasaray
  • futbol idari ve sportif koordinatörü