• 5 Ekim 2021 Salı 08:00
  • |
  • Son Güncelleme:

Eski hakemler AKŞAM'a konuştu: Çaykur Rizespor-Galatasaray maçında üç kararın tartışması yok

Hakem otoriteleri 2-1 deplasman ekibinin galibiyetiyle sonuçlanan Çaykur Rizespor-Galatasaray maçında Rizespor'un ilk golü ve Galatasaray'ın son golünde faul olduğu konusunda hemfikir. Hakemi protesto etmek için topa vuran Muslera'ya ikinci sarı verilmesi gerektiğinde de mutabakat var.

AKŞAM
Eski+hakemler+AK%C5%9EAM%E2%80%99a+konu%C5%9Ftu:+%C3%87aykur+Rizespor-Galatasaray+ma%C3%A7%C4%B1nda+%C3%BC%C3%A7+karar%C4%B1n+tart%C4%B1%C5%9Fmas%C4%B1+yok

Çaykur Rizespor-Galatasaray karşılaşmasının hakemi Ali Palabıyık ve VAR hakemi Abdulkadir Bitigen'in performansları haftaya damgasını vurdu. Biz de bu konuda otorite olarak kabul edilen camianın duayenlerine Ali Palabıyık'ın yönetimini sorduk. Görüş aldığımız dört eski hakem de Ali Palabıyık ve VAR'ın maçın skoruna doğrudan tesir eden üç kritik hata yaptığı konusunda fikir birliği içindeydi.

İşte o tartışmasız hatalar...

➤ Dakika 17: Rize'nin ilk golünün öncesinde Cemali'nin Berkan'a yaptığı net faulü hakem atladı. VAR devreye girmeyerek de büyük bir hata yaptı.

Dakika 40: Rize'nin atağında topun dışarı çıktığını düşünen ve yardımcı hakeme sert bir tepki gösteren Muslera sarı kart gördü. Uruguaylı kaleci kart sonrası topa vurarak hakemi protesto etti. İkinci sarı ile atılmalıydı. Bu pozisyona VAR karışamaz.

Dakika 90+11: Morutan'ın golü öncesinde Halil'in Çaykur Rizesporlu oyuncuya net faulü var. Diagne de rakibini çekip düşürerek geçiyor (ki benzer pozisyonda Ali Palabıyık Berkan'a ceza sahasında kırmızı kart ve penaltı verdi) pozisyonda tartışmasız faul var.

Hakem camiasının duayenleri AKŞAM'a konuştu: Merkez Hakem Kurulu yetersiz sistem yanlış

Üç puandan daha fazlası