• 23 Şubat 2022 Çarşamba 17:20
  • |
  • Son Güncelleme:

Ersun Yanal ve Okan Buruk olmamıştı! İşte yeni teknik direktör...

Ersun Yanal ve Okan Buruk gibi isimlere de teklif götüren Kosova Futbol Federasyonu, milli takımın başına Alain Giresse'i getirdi. Hatırlanacağı üzere Okan Buruk teklifi direkt reddederken Ersun Yanal ile görüşmelerde mesafe kat edilse de anlaşma sağlanamamıştı.

Ersun+Yanal+ve+Okan+Buruk+olmam%C4%B1%C5%9Ft%C4%B1%21;+%C4%B0%C5%9Fte+yeni+teknik+direkt%C3%B6r...

Ersun Yanal ve Okan Buruk'la da temas kuran Kosova Futbol Federasyonu Başkanı Agim Ademi, milli takım teknik direktörlük görevine Alain Giresse'i getirdi. Giresse'nin tanıtımı için Kosova Futbol Federasyonu (FFK) tarafından başkent Priştine'de basın toplantısı düzenlendi.

"40 ALTERNATİF ARASINDA GIRESSE İLE ANLAŞTIK"

Kosova Futbol Federasyonu Başkanı Agim Ademi, burada yaptığı konuşmada, teknik direktörlük pozisyonu için 40 alternatif arasında Giresse'le anlaştıklarını ve bunu iyi bir tercih olduğuna inandığını vurguladı.

Yeni teknik direktör ile beklenen sonuçlar alacaklarına inandığını belirten Ademi, Avrupa Şampiyonası'na katılma hedefine ulaşacaklarına inandığını söyledi.

GIRESSE AMACINI AÇIKLADI

Giresse ise iyi sonuçlar verecek bir ekip kurmayı hedeflediğini söyledi. Adım adım en üst seviyeye yükselecek bir takım oluşturacağını aktaran Giresse, "Amacımız en iyi sonuçları veren bir ekip oluşturmaktır." dedi.

Futbolculuk kariyerinin yanı sıra Fransız teknik adam Gürcistan, Mali, Tunus ve Senegal milli takımlarında da görev yaptı.