• 14 Şubat 2021 Pazar 21:52
  • |
  • Son Güncelleme:

Erman Toroğlu, tartışmalı pozisyonu değerlendirdi: Penaltı mı değil mi...

Spor yorumcusu Erman Toroğlu, Galatasaray'ın Kasımpaşa'yı 2-1 devirdiği karşılaşmayı yorumladı. Toroğlu, maçın ikinci yarısında Kerem Aktürkoğlu ile Kevin Varga arasında yaşanan tartışmalı pozisyon için "Bence penaltı değil." değerlendirmesinde bulundu.

Erman+Toro%C4%9Flu,+tart%C4%B1%C5%9Fmal%C4%B1+pozisyonu+de%C4%9Ferlendirdi:+Penalt%C4%B1+m%C4%B1+de%C4%9Fil+mi...

Ünlü yorumcu ve eski hakem Erman Toroğlu, A Spor'da Galatasaray-Kasımpaşa maçını yorumladı.

Maçın 53. dakikasında yaşanan pozisyonda Kasımpaşa, sol kanattan köşe vuruşu kullandı. Galatasaray savunmasından seken topu ceza sahası içinde kontrol etmek isteyen Kasımpaşalı Varga, Kerem'le girdiği mücadelede yerde kaldı. Kasımpaşalılar penaltı bekledi ancak oyun devam etti. Pozisyon bir süre VAR tarafından kontrol edildi fakat hakeme herhangi bir inceleme tavsiyesi gelmedi.

Ali Gültiken: Galatasaray, her şeyi yapabilecek bir takım oldu

Toroğlu, bu pozisyon hakkında şöyle konuştu:

Kırmızılı geliyor, mavili geliyor, kırmızılı topa doğru hamle yaparken, mavili dizinden çalıyor ve sonra kırmızılı ayağını indirmeye başlıyor. Ben penaltı vermem. İkisi de topa hamle yapıyor, mavili diziyle vuruyor, kırmızılı ayağını indiriyor, mavili kendini bırakıyor. Kırmızılı ayağını indiriyor, öteki kendini atıyor. Ben penaltı vermem, bence değil. Bu pozisyona ben çok net penaltı vermem. VAR da bunu çağırmaz, hakem 3 metreden devam diyor, artık onu dedikten sonra VAR çağıramaz, ben görüyorum, Fırat'ı ilgilendirmiyor. Hakem böyle pozisyonlarda oyunu devam ettirdi, ne pozisyonlar devam ettirdi, benim hoşuma gitti.

Mustafa Muhammed Galatasaray'ı zirveye uçurdu

Galatasaray'ın golcü futbolcusu Mustafa Muhammed için övgü dolu sözler sarf eden Toroğlu, "Mustafa Muhammed'i çıplak gözle de seyrettim, çok geziyor, defansı oradan başlatıyor. Gidiyor, perdeliyor falan. Orta sahaya gelene kadar kovalıyor, pres yapıyor. Hava toplarında çok iyi, fiziği çok iyi, o fiziğe rağmen çabuk. Beğendiğim bir oyuncu. Bence Türkiye'de şu anda en iyi 3 santrfordan biri. Topu verdiğinde vücudunu da iyi dayıyor, iki adamı tutuyor arkada, topu kolay kolay rakibe vermiyor." dedi.

Rıdvan Dilmen'den Mustafa Muhammed ve Samatta karşılaştırması: Tercih edilmiş, yanlış yapılmış

Saha zeminini eleştiren Toroğlu, "Bu nasıl bir zemindir? Futbolculara büyük paralar veriyorsun. Fenerbahçe'nin, Beşiktaş'ın zemini de öyle. O zaman bir yerde hata yapıyorsunuz, bu kadar para veriyorsunuz futbolculara. Bir futbolcunun dörtte bir parasıyla bu zemin düzelir." ifadelerini kullandı.

Fatih Terim: Galatasaray'ın kurtuluşu olur...

Toroğlu'nun açıklamalarından geri kalan satır başları şöyle:

- "4-2-4, 4-3-3, hava karlı falan... 1971-2021, 50 yıl. 50 yıl önce, pireler tellal iken falan var ya hikayeler, biz İnönü Stadı'nda lig maçı oynuyoruz. O zaman Fener, Beşiktaş, Galatasaray orada oynuyor. 50 yıl önce oynadığımız sahayla, 50 yıl sonraki saha aynı."

Fuat Çapa'dan hakem tepkisi

- "Almanya, Avusturya, Fransa. Bunların hava şartları İstanbul değil, Ankara, Kayseri, Sivas, Konya. İstanbul'un havası, İngiltere ile Almanya arası, daha büyük avantaj. Almanya'da yollar ve statlar arasında ne kadar fark varsa, bizde de yollar ve statlar arasında o kadar fark var. Biz yol yapıyoruz, yama yapıyoruz, onlar yol yapıyor, yama yapmıyor."

Galatasaray'ın bitirim ikilisi hakkında flaş sözler

"ALMANYA'DA HANGİ SAHADA GÖRÜRSÜN"

- "Bir kar yağdı sadece, bu zemin öyle olur mu? Otobanın altını normal yapmazsan, suyu tahliye etmezsen, otobanlar yamalı olur. Almanya'da Hamburg hariç hep kar iklimi. Almanya'da hangi sahada görürsünüz böylesini?"

Ayhan Akman, Galatasaray'da yaşanan radikal değişikliklere dikkat çekti

"BİR GÜN SAMİ YEN'DEYİM..."

- "Bir gün Sami Yen'deyim. Ercan Taner maçı anlatıyor. Yazılarda ben, 'Bu Hagi'yi atacak hakem yok mu?' diyorum. Hagi tükürüyor, ayağına falan basıyor, kral. Erol Ersoy, dakika 15 falan, Hagi'yi attı, denk geldi. 'Bilmem neyin çocuğu Erol Ersoy, küfür, döndüler bana bilmem neyin çocuğu Erman'. Kola şişeleri, şişeler geliyor. Çöktüm ben, tam siper yaptım, askerde yaparlar ya. Çıkacağım, maçı bekleme şansım yok. Telefon ettim, Emniyet Müdürü geldi, ben 60-65 falan çıkayım dedim maç oynanırken, Siz gideceğinizde bana söyleyin, polisler ayağa kalkacak dedi. Herkes maça bakarken ben polislerin arasından aşağıya iniyorum. Seyirci bağırıyor, 'Yemedi değil mi bilmem neyin çocuğu, yer mi lan?' İki yumruk yiyeceğim, gitti karizma. Polisle çıktım, değişmiyor bir şey."

Kasımpaşa'dan hakem kararlarına tepki: Adaletsizlik... Saygısızlık!..

- "Müthiş 3 puan çıkardı Galatasaray. Ben zor diyordum, çıkaramazlar diyordum, kalecinin de hatası var, yapma orada penaltıyı, indirme."

Kerem Aktürkoğlu: Şampiyonluk için bu tip galibiyetler çok değerli

- "Mustafa Muhammed topa sert vuruyor. Penaltıda topa sert vuracaksın, kalecinin üstüne de gitse çarpıp gol olma ihtimali var, sert vuracaksın."

Mustafa Muhammed boş geçmiyor

"MUSLERA'NIN HATA YAPMA HAKKI VAR"

- "Muslera'nın hata yapma hakkı var, kurtar, kurtar, kurtar nereye kadar. Yönetmen uyanık, penaltıda zemin temizlenirken Muslera'yı kesti, çok doğru iş yaptı. Yeri temizlerlerken Muslera'ya zoom yaptı. Muslera içinden neler diyor..."

Galatasaray, zorlu fikstürü kayıpsız atlattı

- "Muslera'da hata var ama defans oyuncusu oradan gelen topta hücumcuyu da öne alacak, Marcao'nun da duruş hatası var. Muslera'yı o da yakıyor. Rakip senin kucağında olacak, onu çıkarmayacaksın."

Fenerbahçe'den Galatasaray'a olay gönderme! 'Kirli lobi...'