• 1 Nisan 2022 Cuma 08:46
  • |
  • Son Güncelleme:

Edin Visca, Trabzonsporluları Bosna Hersek'e davet etti: Şampiyonluğu Bosna'da da kutlayalım

Edin Visca, Trabzonspor'un,YouTube kanalından taraftarın sorularını yanıtladı. Edin Visca, “Trabzonspor camiası ile beraber burada yeniden doğmuş gibi hissediyorum. Tüm Trabzonspor taraftarını şampiyonluktan sonra Bosna'ya davet ediyorum. Türkler ve Boşnaklar kardeş gibi.” diyerek taraftarları Bosna Hersek'e davet etti.

AKŞAM
Edin+Visca,+Trabzonsporlular%C4%B1+Bosna+Hersek%E2%80%99e+davet+etti:+%C5%9Eampiyonlu%C4%9Fu+Bosna%E2%80%99da+da+kutlayal%C4%B1m

Trabzonspor'un Medipol Başakehir'den devre arasında renklerine kattığı başarılı oyuncu Edin Visca, kulübün YouTube kanalından taraftarın sorularını yanıtladı.

Trabzonspor forması ile ilk golünü Galatasaray karşısında atan Edin Visca, "Galatasaray'a son saniyede gol attığımda inanılmaz bir mutluluk hissettim. Bu gol belki de hayatımda en unutulmaz gollerden biri olacak. Trabzonspor için ilk golümdü ve derbide 3 puan aldık. Kariyerimde nokta bir gol olacak." ifadelerini kullandı.

ÖNCE GELMEYE KORKMUŞTUM

Boşnak kültürü ile Türk kültürünün benzer olduğunu belirtip, Bordo-Mavililer'i ülkesine davet eden Vicsa, "İki ülkenin kültürü yüzde 90 aynı. Biz 2 kardeş ülkeyiz. Tüm yemekleri seviyorum. Tüm Trabzon taraftarını şampiyonluktan sonra Bosna'ya davet ediyorum. Buradan 4-5 yıl önce de isteniyordum. Ben de gelmek istedim. Biraz korktum. Bugün de çok mutluyum. Burada herkes Boşnak gibi. Hırslı, inatçılar. Ben de öyleyim. Çok mutluyum, kendimi burada Bosna'da gibi hissediyorum. Müthiş bir taraftar var. Başka bir şey gerçekten. Taraftar ve Trabzonspor camiası ile beraber burada yeniden doğmuş gibi hissediyorum." dedi.

UÇAKTAN BOMBA ATTILAR BİZE

Saray Bosna'da çocukluk anlarını anlatan Edin Visca, "O zamanda çocuk olmak çok zordu. Bazı şeyleri hatırlıyorum. Annem, abim ve ablamla beraberdim. Uçaktan bomba attılar bize. Biz de dağlara kaçıp, saklandık. O günleri bazen hatırlıyorum, zor bir duygu. Böyle bir duyguyu hiç kimsenin hissetmesini istemem. Hayatımın en zor zamanlarıydı." diye konuştu.

"ABDULLAH AVCI ÖĞRETMENİM"

Abdullah Avcı'nın futbol kariyerindeki önemini vurgulayan Visca, "Abdullah Hoca benim öğretmenim. 11 sene önce beni Bosna'dan aldı. Futbolda her şeyi Abdullah Hoca'dan öğrendim. Küçük detaylar ne kadar önemli, saha içinde ve dışında nasıl davranacaksın, maç içinde her detay. Onun sayesinde 11 yıldır bu kadar istikrarlı futbol oynuyorum." yanıtını verdi.