• 16 Mart 2022 Çarşamba 00:19
  • |
  • Son Güncelleme:

Chelsea için çılgın yarış! Krallar ve "Sir"ler devreye girdi

Chelsea'yi satın almak için sıraya girdiler! Şu ana kadar 200 yatırımcı Roman Abramovich'in sahip olduğu çoğunluk hissesini satın almak için başvuruda bulundu. Chelsea'nin satışının ay sonunda tamamlanması bekleniyor. Teklif verenler arasında Suudi Kralı ve İngiliz "Sir"leri de yer alıyor.

AKŞAM
Chelsea+i%C3%A7in+%C3%A7%C4%B1lg%C4%B1n+yar%C4%B1%C5%9F%21;+Krallar+ve+%E2%80%99%E2%80%99Sir%E2%80%99%E2%80%99ler+devreye+girdi

Roman Abramovich, son yıllarda büyük başarılar elde ettiği Chelsea kulübünden vazgeçmek zorunda kaldı. Ancak onun mirasını devam ettirmek için yoğun bir talep olduğu bildirildi. Rusya Devlet Başkanı Putin'in arkadaşı olduğu için İngiltere'deki mal varlığı dondurulan Abramovich'in sahibi olduğu Chelsea FC'ye de el konulmuştu.

Lâkin hükümet fonları Abramovich döneminde başlatılan satış prosedürünün devamını getirmek ve kulübü elden çıkartmak istiyor. Önerilen fiyatların Abramovich'in belirlediği 3 milyar poundluk rakamlara yakın olduğu da iddia ediliyor.

Arda Güler'e Milli Takım müjdesi! Stefan Kuntz kararını verdi

CHELSEA İÇİN SUUDİ KRALI VE "SIR" DEVREDE

Dailymail.co.uk'ye göre, şu ana kadar en az 200 yatırımcı, Avrupa şampiyonunun sahibi olabileceği koşullarla ilgilendi. İngiliz emlak zengini Nick Candy, LA Dodgers'ın sahibi Tott Boehly liderliğindeki bir konsorsiyum ve İngiltere'den Sir Martin Broughton liderliğindeki bir grup en iyi şansa sahip olan taraflar.

Suudi Arabistanlı bir şeyh de son derece cezbedici bir teklifte bulundu. Ancak Abramovich'ten ağzı yanan İngilizler, Suudi sermayesine mesafeli davranıyor. Ayrıca alacak kişinin Abramovich'le bir bağlantısının bulunup bulunmadığından emin olmak istiyorlar.

Kerem Aktürkoğlu için resmî açıklama! Avrupa kulüplerinin teklifi belli oldu

İNGİLİZ HÜKÜMETİ İNCE ELEYİP SIK DOKUYOR

Chelsea yetkilileri, kulübün tekliflerinin Premier Lig'e ve İngiltere hükümetine iletilmesini talep etti. Zira yatırımcıların teklif vermek için bu parayı nereden ve ne şekilde ödeyeceklerini bildirme zorunluluğu bulunuyor.

Ayrıca neden almak istediklerine dair de detaylı bir rapor isteniyor. İngiliz hükümeti talip olan kişilerin iş geçmişini de araştırıyor. 18 Mart'a kadar teklif alma prosedürü devam ediyor. Ardından kulübün satışı için düğmeye basılacak. Satışın da Mart sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

Ne yaptın Yusuf Yazıcı! Dillerden düşmüyor

PUTİN'DEN CHELSEA KARARNAMESİ

Futbol tarihi çok ilginç bir gelişmeye daha tanık oldu. Chelsea'nin Şampiyonlar Ligi'nde bugün Lille ile oynayacağı maçın Rusya'daki yayın izni için kararname çıkartıldı. Devlet Başkanı Putin'in imzasıyla çıkartılan kararnameyle Chelsea'nın bu önemli mücadelesinin devlet televizyonundan yayınlanması için izin verildi.

İngiltere Premier Ligi Rusya'daki yayın sözleşmesini askıya almasına rağmen UEFA'nın böyle bir yasağı yok. Bu gece 23.00'te Fransa'da oynanacak karşılaşmanın Rusya'daki yayın hakları Gazprom Media'nın sahibi olduğu ve Putin'in emriyle kurulan Match TV'de gösterilecek.

Chelsea'nın çoğunluk hissesine sahip olan Rus milyarder Abramovich'e yönelik Chelsea taraftarlarının tezahüratlarından İngiliz hükümeti ciddi şekilde rahatsız

Galatasaray'ın Erencan Yardımcı pişmanlığı! Sözleşmesindeki dikkatlerden kaçan detay

SAHTEKÂRLIKLA ZENGİN OLDU

Rusya'nın eski başsavcısı Yuri Skuratov, Roman Abramovich'in sahte anlaşmalar yaptığını söyledi ve bu şekilde zengin olduğunu iddia etti. Abramovich, Rus doğalgaz şirketi Sibneft'i 1995 yılında 250 milyon dolara satın almıştı.

Skuratov, Abramovich'in on yıl sonra aynı şirketi 13 milyar dolara devlete geri sattığını anlattı.

Chelsea'den federasyona bir başvuru daha: Seyircimiz olmasın

130 milyon pound teşvik

Chelsea satışı kolaylaştırmak için bir tanıtıcı broşür hazırladı. Bu broşürde kulübün yıllık 130 milyon poundluk bir teşvike sahip olduğu iddia edildi.

Takımın maçlarını oynadığı Stamford Bridge'in kapasitesinin de 45 binden 62.500'e çıkartılması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Chelsea'den flaş geri adım: Başvuruyu geri çektiler

  • chelsea
  • roman abramovic
  • suudi kralı
  • ingiliz sir