• 11 Nisan 2022 Pazartesi 09:51
  • |
  • Son Güncelleme:

Çevik kuvvet geldi! Mağlubiyet sonrası taraftarlar tesis bastı

TFF 1. Lig'de Kocaelispor, 31. hafta karşılaşmasında deplasmanda Bursaspor'a 2-1 yenildi. Kocaelisporlu taraftarlar tesislerin önünde futbolculara ve yönetime tepki gösterdi.

AA-İHA
%C3%87evik+kuvvet+geldi%21;+Ma%C4%9Flubiyet+sonras%C4%B1+taraftarlar+tesis+bast%C4%B1

Bursa'da yapılan maçın ardından kulübün Körfez Brunga Tesisleri'nde toplanan bir grup Kocaelispor taraftarı, takım otobüsünün gelişiyle futbolcuları tezahüratlarla protesto etti.

Yönetimi de istifaya davet eden taraftarlar, uzun süre tesislerin önünde bekledi. Takım otobüsü ve bazı futbolcuların içinde bulunduğu otomobiller, taraftarlar dağıldıktan sonra tesisten ayrıldı.

Hodri Meydan Taraftarlar Derneği Başkanı Haluk Bozo, gazetecilere yaptığı açıklamada, futbolcuların taraftarın sahada görmek istediği mücadeleyi gösteremediğini savunurken, karşılaşmanın 69. dakikasında kırmızı kart gören futbolcu Semih Karadeniz'i de eleştirdi.

Kulüp yönetiminin kongre kararı alması gerektiğini ifade eden Bozo, "Önümüzde 7 maç var. Bu da 21 puan yapar. Kenetlenip birlik olup, inanarak bu 7 maçtan puanlar alıp ligde kalmayı başarabiliriz. Kocaeli halkı, Kocaelispor taraftarı, takımı buraya kadar tırnaklarıyla getirdi. Bundan sonra da bırakmayacaktır. İnşallah sahamızda kalan maçlarımızı da taraftarımızın desteğiyle kazanıp bu ligde kalacağız." şeklinde konuştu.

Ligde 17. sıradaki Kocaelispor, 33 puanla düşme hattında yer alıyor.

"BURSASPOR TARAFTARINA YENİLDİLER"

Taraftarın üzüntüsünün normal olduğunu ve kalan maçlarda taraftara çok iş düştüğünü belirten Hodrimeydan Taraftarlar Derneği Başkanı Haluk Bozo, "Öncelikle camiamıza büyük geçmiş olsun. Marmara derbisini kaybettik. Burada üzüldüğümüz nokta da futbolcu kardeşlerimizin kendilerini sahaya verememeleri oldu. Bursaspor taraftarına yenildiler. Buradan Semih Karadeniz kardeşimize sesleniyorum; bu kadar amatörce, bölgesel amatörde bile yapılmayacak hatayı yapıp, seyircinin üstüne su atmak nedir? Bunu nerede görmüş? Neden takım arkadaşlarına sırtını döndü? Neden Kocaelispor taraftarına sırtını döndü? Ben bunu anlamış değilim. Önümüzde 7 maç var, bu da 21 puan yapar. Biz de kenetlenip, birlik olup inanarak bu 7 maçta biraz puan alıp bu ligde kalmayı başarabiliriz. Her şey artık biz taraftara düşüyor. Buraya kadar Kocaeli halkı, Kocaeli taraftarı tırnaklarıyla getirdi bu takımı. İnşallah bundan sonra içeride kalan maçlarımızı da taraftarımızla alıp bu ligde kalacağız." ifadelerini kullandı.

"FORMANIN HAKKINI, ALDIĞINIZ PARALARIN HAKKINI VERİN"

Taraftarın tepkisinin haklı olduğunu söyleyen Bozo, "Asgari ücret alan adam maça geliyor. Bırakmıyor sevdasının peşini. Belki ne zorluklarla, gırtlağından kısarak, ne mücadeleler vererek o maça geliyor. Fakat emeğinin karşılığını göremiyor. Futbolcu kardeşlerimize bakıyoruz her şeyleri var. Arabaları son model, cepleri para dolu. Bu ekonomik şartlarda bunları göz önüne getirmelerini istiyoruz. Kardeşim ayıptır, günahtır! Biraz formanın hakkını, aldığınız paraların hakkını verin. Bu saatte bu insanların kimisi çoluğunu çocuğunu, anasını, babasını, hastasını bırakıp geliyor. Yazık günahtır bu taraftara. Taraftar da haklıdır." dedi.

Sinan Engin 'garanti' dedi ve Fenerbahçe'nin hocasını açıkladı! Herkes şokta