• 14 Ocak 2021 Perşembe 14:07
  • |
  • Son Güncelleme:

Son dakika! Mustafa Cengiz, Fatih Terim'i açıkladı: Hocamızla derdimiz yok

Son dakika! Mustafa Cengiz, Fatih Terim'i açıkladı: Hocamızla derdimiz yok

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Cengiz, teknik direktör Fatih Terim'le bir dertlerinin olmadığını ve hocayla devam edeceklerini söyledi. Başkan adayı olmayacağını ancak iyi bir aday görmemesi halinde adaylığını koyabileceğini belirten Cengiz; İrfan Can Kahveci ve Edin Visca transferleriyle Oğulcan Çağlayan, Radamel Falcao gibi isimlere de değindi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz açıklamalarda bulundu. Teknik direktör Fatih Terim'le yola devam edeceklerini belirten Cengiz, İrfan Can Kahveci ve Edin Visca transferlerine de değinerek "Hocamızın verdiği isimlerle görüşmelerimizi sürdürüyoruz" dedi.

Cengiz’in açıklamaları şöyle:

“3-5 gündür büyük bir kaos yaratma, özellikle sosyal medyada üzüldüğüm, bana göre haksız suçlamalar var. Taraftar şunu unutmasın; geçmişini bilmeyen geleceğini yönetemez, karar veremez.

Göreve geldiğimizde 157 milyon euro borç ve transfer yasağımız vardı. Bunları hallettik çok şükür.

Galatasaray olarak UEFA ile tarihte ilk defa bir kulübe ikinci kez uzlaşma anlaşması yapıldı, bunu biz yaptık. UEFA’da yer yerinden oynadı.

Allah büyük, eğrisi doğrusuna geldi ve 2 yıl üst üste şampiyon olduk. 10 yıldır ilk defa kara geçtik ve kayyum tehlikesinden kurtulduk. Ben bugün varım, yarın yokum. Bütün arkadaşlarımı bıktırdılar.

Yapayalnızım, bundan şikayet etmiyorum. Mücadeleme devam edeceğim. Nereye kadar, tükenene kadar."

DERBİYE DAİR

“Beşiktaş derbisine kazanmak için çıkacağız. Değerli bir rakiple oynayacağız. Gerek teknik direktörümüz, gerek oyuncular ölümüne oynayacaklar.

Bir sürü faktör bir araya geldi ve umulmadık yenilgiler aldık. Alanya maçı, Kasımpaşa maçı, tek bir şut, tek bir gol. Galatasaray şu anda ligin en iyi kadrosuna sahip. Çok değerli, onurlu futbolcularımız var.

Özellikle gençlerin verdiği mücadele bizi mutlu ediyor. Sağ olsun hocamız onları monte etmeye başladı zamanı geldikçe. 'Keşke o penaltıyı ben kaçırsaydım da Kerem kaçırmasaydı' dedi hocamız bana az önce. Ben de 'Keşke ben kaçırsaydım' dedim.

Pazar günü hak eden kazansın istiyorum. Tabii ki hak eden Galatasaray olsun."

TRANSFERE DAİR

“Bir taraftar olarak bakarsam beceriksiz bir yönetimiz.

Geldiğimizden beri 47 futbolcu almışız, 44 milyon euro harcamışız. Geldiğimizden beri 68 oyuncu satmışız, 62 milyon euro kazanmışız. 18 milyon euro artıdayız.

Biz 100 milyon euro kâr etmediğimiz için suçluyuz ama benim 3 yıla daha ihtiyacım var. Korkmayın aday değilim.

Ben geldim, 380 milyon TL yapılandırma yaptım. Hiç kimse bana 'Niye genel kurul yapmadın?' demedi. Ben yaptım, euroyu TL'ye çevirdim. Güzel kardeşim ben senin için yapıyorum. Ben buraya kazık mı çaktım? Bugün varım, yarın yokum.

'Ya transfer ya istifa' diye hashtag açıyorlar. Böyle bir şey olur mu ya!

UltrAslan başkanla görüşemezsiniz demiş, ben görüştüm! Bu açıklamayı ben yaptırsam neden Göksel Gümüşdağ ile görüşeyim. Benim ne fiyat verdiğimi de tahmin edersiniz. Hayaller Van Persie, gerçekler tam tersi. Aldığım cevap 38 milyon euro. Şimdi konuşmayayım, pazarlık aşamasındayız.

"HOCAMIZIN İSTEDİĞİ İSİMLERLE GÖRÜŞMELERİMİZ DEVAM EDİYOR"

Şu anda 9,8 milyon TL harcama limitimiz var. Hocamızın söylediği isimlerle ilgili şu an görüşmelerimiz devam ediyor."

FATİH TERİM SÖZLERİ

“Hocamla biz 1 haftadır buluşamıyoruz, yoğun maç trafiği var. Biz devamlı bir araya geliyoruz hocamla klasik olarak. 'Hocam niye yalnız hissediyorsun?' dedim. 'Sinirlendim, burama geldi, ben de bu hale geldim' dedi.

Hocamızın yalnız hissetmesi bizimle ilgili olay değil. Belki de bizimle ilgili. Allah hocamızın sinerjisini, enerjisini eksik etmesin.

Bizim bir derdimiz yok. Hoca konuşulabilir, anlaşılabilir bir insan. 1 saat konuştuk, basın toplantısı olmasa 1 saat daha konuşurduk.

Kavgalıydık barıştık diye bir durum da yok. Hocam zaten bir şey olursa söyler, ben de söylerim. İkimiz de güney karakterine sahibiz. Lafımı esirgemem, kimseden çekinmem. Hocamdan çekinmem, hocam da benden çekinmez ama bunu medya üzerinden yapmam, hocam da yapmaz. Hocanın kast ettiği şeyler çok başka. Biz bunu kendi aramızda değerlendiririz."

İRFAN CAN VE VISCA KONUSU

Bugün Galatasaray, dünyanın en itibarlı kulüplerinden. Yazarım çeki, hepsini alırım. İrfan Can'ı da, Visca'yı da. Sonra hadi eyvallah der giderim. Var mı bana engel olabilecek bir güç? Yok. Ben Galatasaray'ın geleceğini karartmam, yapmam.

Hocam çok değerli bir hoca, isimleri söyleyince bunlar biraz havalara girdiler. Peşin, yüksek fiyat... Hepsi İrfan Can Kahveci oldu başımıza. Hepsi değerli futbolcular tabii ama bunların bir sırası, stratejisi var.

Taraftar beklesin biraz, nakit kaynak yaratmadan uzun vadeli borçlanmayız. Bunu benden istemesinler. İyi bir taraftarım, fanatik sayılmam. Ömrüm Galatasaray'la geçti. En koma halimde bile Galatasaray'ı düşündüm. Bu bir hastalık, milyonlarca taraftar da benim gibi.

Bir rakibiniz sizden fazla transfer yapınca sizi yenmiş sayılıyor. Transferde galipseniz, şampiyonlukta daha değerli hale geliyorsunuz. Santrfor alamadığımız dönem en çok golü biz attık, defans alamadığımız dönem en az golü biz yedik.

"HOCAMIZ ŞAPKADAN TAVŞAN ÇIKARDI, BİZ DE YÖNETİM OLARAK FİL ÇIKARIYORUZ"

Yokluklar, bazen fırsatlara çevrilir. İnsan yaşamında da böyledir. Hocamız şapkadan tavşan çıkardı. Biz de yönetim olarak bazen fil çıkarıyoruz, inşallah yine çıkaracağız.

Hiç transfer yapamayabiliriz. Hiç transfer yapamayınca istifa en kolay yolu. Benim için istifa etmek kadar beni kurtaracak bir şey olmaz ama aradan bir müddet geçtiğinden sonra buraya kayyum atanırsa buna ben dayanamam.

TFF'YE LİMİT SİTEMİ

Limiti aşanlar oldu. Olmadı mı? Olmadı herhalde, biz rakam makam görmedik. Soruyorum TFF'de, görüntü var ses yok.

9 milyon TL limitimiz var. Çok değerli arkadaşlarımızın destek durumu var, direkt sponsor katkısı ile artacak o rakamlar.

İyi bir aday görürsem baktım işi yürütecek, onun lehine çekilirim ama iyi bir aday görmezsem aday olabilirim. Olurum demiyorum, naz da etmiyorum."

OĞULCAN ÇAĞLAYAN CEVABI

“Futbolcu köle değil. FIFA'da açıkça diyor ki 'Futbolcunun oluru olmadan tek taraflı uzatamazsın'. Herhangi bir spor hukukçusuna sorsalar bu cevabı alırlardı.”

FALCAO SÖZLERİ

“Falcao tümüyle taraftarın talebiyle yapılan bir transferdir. Bundan utanıyor muyuz? Hayır. Eleştiriyor muyuz? Hayır. Geldiği gün İstanbul sallandı.

Monaco Falcao'ya yıllık 8 milyon euro teklif etti, kabul etmedi. 'Ben attığım golün anonsu yapıldığında tribünlerin sessiz olmasından bıktım' demiş. Ben desibel rekoru kırılmış bir yerde oynamak istiyorum demiş.

Falcao, İspanya'da tedavi olup gelecek. Çok karakterli bir futbolcu, bütün futbolcularımız karakterlidir. Düzelecek ve gelecek. Falcao bize derse ki 'Şu kulübü buldum, transfer olmak istiyorum', ki kendisine Güney Amerika ve Arabistan'dan teklif geldi, istemiyor."

FATİH TERİM'İN SÖZLEŞMESİ

Fatih Terim'in mukavelesi mayıs ayında bitmiyor. Fatih Hoca'nın mukavelesi, biz ya da sonradan gelecek yönetim iptal ederse biter. Otomatik iptal oluyor diye bir şey yok. 2+3 yıl yaptık mukaveleyi, hocamla beraber yaptık.

Ben burada 33 sene kalayım, korkmayın kalmayacağım. O 33 senede de hocamla devam ederim. Fatih Terim'in Galatasaray'da yaptıklarını inkar edenler çarpılır.”


Haberin Özeti

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, teknik direktörü Fatih Terim'le bir dertleri olmadığını söyledi.
• "3-5 gündür büyük bir kaos yaratma çabası, özellikle sosyal medyada üzüldüğüm, bana göre haksız suçlamalar var. Taraftar şunu unutmasın; geçmişini bilmeyen geleceğini yönetemez, karar veremez."
• "10 yıldır ilk defa kâra geçtik ve kayyum tehlikesinden kurtulduk. Ben bugün varım, yarın yokum. Bütün arkadaşlarımı bıktırdılar."
• "Yapayalnızım, bundan şikayet etmiyorum. Mücadeleme devam edeceğim. Nereye kadar, tükenene kadar."
• "Taraftarlar 'Ya transfer ya istifa' diye hashtag açıyorlar. Böyle bir şey olur mu ya!"
• "Bizim bir derdimiz yok. Hoca konuşulabilir, anlaşılabilir bir insan. 1 saat konuştuk, basın toplantısı olmasa 1 saat daha konuşurduk. Kavgalıydık, barıştık diye bir durum yok. Hocam zaten bir şey olursa söyler, ben de söylerim."

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

G.Saray son dakikada karar değiştirdi! Anlaşma sağlanmıştı ama yollar ayrılıyor
G.Saray son dakikada karar değiştirdi! Anlaşma sağlanmıştı ama yollar ayrılıyor

G.Saray son dakikada karar değiştirdi! Anlaşma sağlanmıştı ama yollar ayrılıyor

Galatasaray'da Christian Luyindama'yla ilgili sürpriz bir gelişme yaşanıyor. Cimbom, daha önce sözleşme uzatma konusunda prensip anlaşmasına vardığı Christian Luyindama'da karar değiştirdi. Galatasaray Luyindama'yı devre arasında makul bir fiyata satma kararı aldı. Detaylar haberimizde…

11 eksikle devler sahnesinde: Muhtemel 11'ler...
11 eksikle devler sahnesinde: Muhtemel 11'ler...

11 eksikle devler sahnesinde: Muhtemel 11'ler...

UEFA Şampiyonlar Ligi'ne Borussia Dortmund mağlubiyetiyle başlayan Beşiktaş, bu akşam Ajax ile deplasmanda puan mücadelesi verecek. Temsilcimizde 11 oyuncunun yokluğu can sıkıyor.

Portekiz'de gündem F.Bahçe: Karmaşık serüven...
Portekiz'de gündem F.Bahçe: Karmaşık serüven...

Portekiz'de gündem F.Bahçe: Karmaşık serüven...

Fenerbahçe, Vitor Pereira ile zorlu virajı az kayıpla döndü. Portekiz basını, Vitor Pereira'nın karmaşık bir serüvenin ardından Fenerbahçe'de çıkışa geçtiğini yazdı ve "Vitor'un takımı Türkiye Ligi'nde zirvenin sahibi" ifadelerini kullandı.

Fatih Terim istifanın eşiğinden dönmüş
Fatih Terim istifanın eşiğinden dönmüş

Fatih Terim istifanın eşiğinden dönmüş

Fatih Terim, Kayseri maçı sonrası sosyal medyada yazılanlardan dolayı büyük bir üzüntü duydu ve karar aşamasına geldi. Göztepe maçında puan kaybı yaşansaydı Terim'in basın toplantısında istifasını açıklayacağı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Sergen Yalçın'dan Nsakala kararı
Sergen Yalçın'dan Nsakala kararı

Sergen Yalçın'dan Nsakala kararı

Beşiktaş'ta teknik direktör Sergen Yalçın, savunmacıların yokluğunda N'Sakala'yı sol stoper oynatmaya karar verdi.

Fatih Terim o sözlere çok kırıldı
Fatih Terim o sözlere çok kırıldı

Fatih Terim o sözlere çok kırıldı

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in, sosyal medyadaki eleştirilerden çok etkilendiği, özellikle, “Modern değil... Çağdışı futbol oynatıyor” sözlerine çok içerlediği ortaya çıktı. Tecrübeli çalıştırıcı, Göztepe maçı sonrasında buna tepki gösterdi.

Şampiyonluk alameti: Kim Min Jae-Szalai ikilisi
Şampiyonluk alameti: Kim Min Jae-Szalai ikilisi

Şampiyonluk alameti: Kim Min Jae-Szalai ikilisi

Son lig şampiyonluklarında güçlü savunma hatlarıyla dikkat çeken F.Bahçe'de bu sezon umutlar arttı. Kim Min Jae-Szalai ikilisinin yakaladığı uyum herkesi heyecanlandırdı.

'Futbolcuların dinlenmesi beslenmesi denetlenmeli'
'Futbolcuların dinlenmesi beslenmesi denetlenmeli'

'Futbolcuların dinlenmesi beslenmesi denetlenmeli'

Süper Lig'de son zamanlarda yaşanan futbolcu sakatlanmaları dikkat çekerken Atletik Performans Antrenörü Murat Kuyucuoğlu, konuya ilişkin AKŞAM'a konuştu.

Terim o sözlere dayanamadı! 50 binlik dava
Terim o sözlere dayanamadı! 50 binlik dava

Terim o sözlere dayanamadı! 50 binlik dava

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim kendisine, “Gözünde sadece dolarlar olan, sen fanisin bu camiada.” diyen Osman Tanburacı'yı mahkemeye verdi.

Fransa'da gündem Cengiz Ünder! Marsilya-Galatasaray maçı öncesi…
Fransa'da gündem Cengiz Ünder! Marsilya-Galatasaray maçı öncesi…

Fransa'da gündem Cengiz Ünder! Marsilya-Galatasaray maçı öncesi…

Milli futbolcu Cengiz Ünder, Marsilya formasıyla UEFA Avrupa Ligi'nde Galatasaray'ın rakibi oluyor. Fransızlara göre Marsilya'nın Galatasaray'a karşı en büyük kozu milli futbolcu Cengiz Ünder.

Florya'da herkes bunu konuşuyor: Marsilya'da 3 yıldıza kesik
Florya'da herkes bunu konuşuyor: Marsilya'da 3 yıldıza kesik

Florya'da herkes bunu konuşuyor: Marsilya'da 3 yıldıza kesik

Göztepe'yi 2-1 yenerek nefes alan Galatasaray'da Fatih Terim, UEFA Avrupa Ligi'nde perşembe günü deplasmanda karşılaşacakları Marsilya maçında takıma 3 kesik atacak.

Müthiş maçta kazanan yok
Müthiş maçta kazanan yok

Müthiş maçta kazanan yok

Geçen hafta Konyaspor'la berabere kalarak liderlik fırsatını tepen Trabzonspor, Beşiktaş'ın Altay'a yenilmesinin ardından yeniden zirve için umutlandı. İşte muhtemel 11'ler...

Volkan Demirel'in sözlerine G.Saraylılardan tepki yağıyor
Volkan Demirel'in sözlerine G.Saraylılardan tepki yağıyor

Volkan Demirel'in sözlerine G.Saraylılardan tepki yağıyor

Yayıncı kuruluşun yorumcularından Volkan Demirel, Fenerbahçe'nin deplasmanda Hatayspor'u 2-1 mağlup ettiği ve Galatasaray'ın konuk ettiği Göztepe'yi 2-1 yendiği maçı yorumladı. Kim Min-Jae ve Enner Valencia'yı öven Volkan Demirel, Galatasaray maçında yaptığı hatalarla dikkat çeken kaleci İrfan Can Eğribayat için sert eleştiriler yaptı.

F.Bahçe ve Beşiktaş'ın eski futbolcusu dehşet saçtı! 1 ölü 4 yaralı...
F.Bahçe ve Beşiktaş'ın eski futbolcusu dehşet saçtı! 1 ölü 4 yaralı...

F.Bahçe ve Beşiktaş'ın eski futbolcusu dehşet saçtı! 1 ölü 4 yaralı...

Daha önce Fenerbahçe ve Beşiktaş'ta forma giyen Sezer Öztürk, Şile'de dehşet saçtı. 1 kişiyi öldürüp 4 kişiyi yaralayan Sezer, gözaltına alınıp nöbetçi mahkemeye sevk edilerek tutuklandı.

Avcı'dan genç oyuncusuna övgü: Çok yatırım yaptık
Avcı'dan genç oyuncusuna övgü: Çok yatırım yaptık

Avcı'dan genç oyuncusuna övgü: Çok yatırım yaptık

Süper Lig'in 7. haftasında ağırladığı Aytemiz Alanyaspor ile 10 kişi tamamladığı maçta 1-1 berabere kalan Trabzonspor'un teknik direktörü Abdullah Avcı, "Oyuncularıma bu reaksiyonu verdikleri için teşekkür ediyorum. 11'e 10 oyunu domine ettiler." dedi. Avcı ayrıca genç futbolcuları Ahmetcan Kaplan'ın performansına değinerek "İyi hazırlanıyor, iyi çalışıyor. Yatırım yaptığımız oyunculardan biri. Bugün çok olgun oyun oynadı. Ahmetcan'ı da tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.

Şenol Güneş'ten sürpriz karar! Yeni takımı...
Şenol Güneş'ten sürpriz karar! Yeni takımı...

Şenol Güneş'ten sürpriz karar! Yeni takımı...

A Milli Futbol Takımımızdan ayrılan teknik direktör Şenol Güneş'le ilgili sıcak gelişmeler yaşanıyor. Başakşehir, Rizespor, Göztepe ve Yeni Malatyaspor'dan aldığı teklifleri reddeden Şenol Güneş'in yeni takımı belli oluyor. Tecrübeli teknik adamın bir yabancı milli takımdan teklif almaması halinde rotasını yine Uzak Doğu'ya kırabileceği iddia ediliyor.

'Burada mücadele etmek gerçekten zor'
'Burada mücadele etmek gerçekten zor'

'Burada mücadele etmek gerçekten zor'

UEFA Şampiyonlar Ligi C Grubu ikinci hafta maçında yarın deplasmanda Hollanda temsilcisi Ajax ile karşılaşacak Beşiktaş'ın teknik direktörü Sergen Yalçın, sakatlıklar anlamında zor bir süreçten geçtiklerini ancak en iyisini yapmaya çalışacaklarını söyledi.

Khabib Nurmagomedov yatırım için Antalya'da
Khabib Nurmagomedov yatırım için Antalya'da

Khabib Nurmagomedov yatırım için Antalya'da

Türkiye'de de yakından takip edilen dünyaca ünlü dövüş sanatları sporcusu Khabib Nurmagomedov, yatırım yapmak için Antalya'ya geldi.

Kappel'den Beşiktaş açıklaması: Sözlerim çarpıtıldı
Kappel'den Beşiktaş açıklaması: Sözlerim çarpıtıldı

Kappel'den Beşiktaş açıklaması: Sözlerim çarpıtıldı

Altay'ın Hollandalı futbolcusu Leandro Kappel, Ajax-Beşiktaş maçına ilişkin Hollanda basınına verdiği demecin çarpıtıldığını açıkladı. Kappel "Beşiktaş çok büyük ve özel kulüp, ben çok iyi biliyorum. Söylediklerim yanlış gösterilmiş. Bilinmesini istiyorum." dedi.

Beşiktaş'ta sakatlık sorunlarının sebebi belli oldu
Beşiktaş'ta sakatlık sorunlarının sebebi belli oldu

Beşiktaş'ta sakatlık sorunlarının sebebi belli oldu

Beşiktaş'ta üst üste gelen sakatlıkların en büyük nedeni Şampiyonlar Ligi temposu... Siyah-Beyazlılar, karşılaşma öncesi kondisyon antrenmanlarının dozajını en üst seviyeye çekti. Takım rekor kırıp 115 km koştu ama 10 gün sonra sakatların sayısı 14'e yükseldi.