• 20 Ağustos 2021 Cuma 13:57
  • |
  • Son Güncelleme:

Burak Elmas'tan Oğulcan Çağlayan ve Marcao hakkında olay sözler

Galatasaray Kulübü Başkanı Burak Elmas, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Başkan Elmas, Çaykur Rizespor ile yaşadıkları Oğulcan Çağlayan krizi ve Kerem Aktürkoğlu'na saldıran Marcao'ya dair çarpıcı açıklamalar yaptı.

Burak+Elmas%E2%80%99tan+O%C4%9Fulcan+%C3%87a%C4%9Flayan+ve+Marcao+hakk%C4%B1nda+olay+s%C3%B6zler

Burak Elmas'ın açıklamaları şöyle:

"GALATASARAY'A DİZ ÇÖKTÜRME ÇABASI VAR"

"Oğulcan Çağlayan transferi, Galatasaray ile Rizespor arasındaki hukuki durum. Bu olay bundan ibaret değil. Kapsamı daha geniş. Galatasaray'a diz çöktürmeye çalışılan, baskı yapılan ve en sonunda Galatasaray'ın bir oyuncusuna verilecek cezayla tehdit etmeye varan bir olaylar zinciri. Galatasaray'a diz çöktürme çabası var. Galatasaray buna boyun eğmeyecek. Bedeli ne olursa olsun sonuna kadar mücadele edecek. Bu Galatasaray'ın en önemli hukuki mücadelesidir.

"KAN DAVASINA DÖNÜŞTÜRMEYE ÇALIŞIYORLAR"

Bizim bu süreçte uzlaşmayla konuyu halletme irademiz oldu. Rizespor'da Sayın Tahir Kıran başkanımız geldi. Ciddi bir çabayla camialar arasındaki kavgayı halletme iradesi gösterdik. Nasıl çözebilir, anlaşabiliriz dedi. Sayın Tahir Kıran da çok ciddi bir çaba gösterdi. Sayın Tahir Kıran'a da Rizespor'dan bir baskı var. Rizespor ile Galatasaray arasında bir problem yok. Bu ilişkileri normalleştirmeye çalışıyoruz. Bir kesim, bazı isimler... Bu isimler bende tespitli. Bunlar kan davasına dönüştürmeye çalışıyorlar. Bu baskıyı Rizespor yönetimine ve Sayın Başkanını da zor durumda bırakacak şekilde yapıyorlar. Görüşmeler bir aşamaya geldi. Bu süreçte Tahkim Kurulu'na kişisel bir suç duyurusunda bulunduk, görevi kötüye kullanmaktan ötürü.

"RİZESPOR İLE ANLAŞMIŞTIK FAKAT..."

Rizespor'a bazı oyuncuları satılık ve kiralık olarak vermek ve üstüne para vermek yoluyla çözüme gitmeye çalıştık. Fakat çok enteresan gelişmeler yaşandı. Pazartesi günü Giresunspor maçında hiç birimizin tasvip etmediği, aile içi olan ve aile içinde gereğini yapacağımız bir olay cereyan etti. Marcao yanlış bir hareket yaptı, özür diledi. Biz de kulüp içi disiplin soruşturmamızı başlattık.

"MARCAO KONUSUNDA DUYUMLAR GELDİ"

Marcao'nun Disiplin Kurulu'ndan duyumlar geldi. En üst sınırdan vermeyelim, düşürelim falan diye. Biz bu duyumlara pek kulak vermedik. Rizespor ile aramızdaki protokol görüşmeleri devam ediyordu. Çarşamba günü bir protokol geldi Rizespor'dan. Kabul edemeyeceğimiz birkaç şart vardı. Rizespor avukatından bize bir ön yazı geldi. Perşembe 17'ye kadar imzalanması istendi. Perşembe Marcao'nun cezası Disiplin Kurulu'nda görüşülecek. Oğulcan, Galatasaray davası sadece bir oyuncu, iki kulüp davasından çıkmış durumda.

"DAVALARDA ÇEKİLMEMİZ İSTENDİ"

Tahkim Kurulu aleyhine açtığımız davalardan çekilmemiz istendi. Federasyon ve kurulları da bu işin içerisinde. Bize karşı hukuksuz karar veren Tahkim için yaptığımız görevi kötüye kullanma davası geri çekilmez. Bu anlaşma masadan kalkmıştır. Aldığım duyumlardan ötürü Marcao'nun üst sınır veya yakınından ceza alacağını, federasyon yöneticisiyle paylaştım.

"GALATASARAY, MARCAO'YA VERİLECEK CEZAYLA TEHDİT EDİLDİ"

Ben bunu dile getirdim. Sayın Başkan da bu konuşmadan ötürü bana teşekkür etti, tespitlerime katıldığını söyledi. Galatasaray, Marcao'ya verilecek cezayla tehdit edildi. Bu tehditle Rizespor ile anlaşma imzalamak zorunda bırakmak istediler. Rizespor ile sulh yoluyla anlaşma yolunda kapanmıştır. Kimse Galatasaray'ı köşeye sıkıştıramaz. Ezilirler! Bunu kan davasına çevirenlere uyarım, devam etmeyin. Kaybedenler Galatasaray ve Rizespor olmaz, siz olursunuz. Bunun bedeli neyse öderiz. Galatasaray için korkusuz ve cesur olacağız.

"BEDEL NEYSE ÖDENİR AMA GALATASARAY KAZANIR"

Sırf bu Oğulcan davası nedeniyle bürokraside haklı olduğu konular çözümsüzlüğe itilmiştir. Herkesi uyarıyorum. Galatasaray köklü ve büyük bir camiadır. Galatasaray'a diz çöktürmek isteyenler ezilir. Galatasaray değerleri için çok bedel ödemiştir. Bu bedel neyse ödenir ama Galatasaray kazanır.

"DİSİPLİN KURULU HAKKINDA SUÇ DUYURUSU YAPACAĞIZ"

Bir suç duyurusunu da Sayın Aytaç Yüksel yönetimindeki Disiplin Kurulu için yapacağız. Savcılığa bu kişiler hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Bu artık Galatasaray'ın bir davasıdır.

"GALATASARAY'A KARŞI BİR LOBİ VAR. BANA SORARSANIZ BU BİR SUÇ ÖRGÜTÜ"

İçeride Galatasaray'a karşı bir lobi var. Hatta bana sorarsanız bu bir suç örgütü. Galatasaray'a haraç kesemezsiniz, adil olmak zorundasınız.

MARCAO'NUN CEZASINA İTİRAZ

Marcao'ya verilen cezayla ilgili Tahkim Kurulu'na itirazda bulunacağız.

"NİHAT ÖZDEMİR KAPALI KAPILAR ARDINDA SÖYLEDİKLERİNİ YAPSIN"

Sezon içinde yapılacakları yakından izliyor olacağız. Sayın Murat Balcı ve Sayın Aytaç Yüksel gerekeni yapsınlar. Sayın Nihat Özdemir'den de kapalı kapılar ardında söylediklerini yapmasını bekliyoruz. Tüm Galatasaraylıları da yakından bildireceğiz."