• 11 Mayıs 2022 Çarşamba 07:48
  • |
  • Son Güncelleme:

Burak Elmas ilk transferini yaptı! Golcü oyuncuyla prensip anlaşması tamam

Burak Elmas seçim çalışmalarına da el atmış durumda. Galatasaray'da yaklaşan seçim öncesi henüz adaylığını açıklamayan Başkan Burak Elmas, Kasımpaşa'nın golcüsü Umut Bozok için prensipte anlaştı. Transfer için 5 milyon euro ödenecek.

Burak+Elmas+ilk+transferini+yapt%C4%B1%21;+Golc%C3%BC+oyuncuyla+prensip+anla%C5%9Fmas%C4%B1+tamam

Seçim hazırlığında olan Galatasaray'da Başkan Burak Elmas, henüz aday olmamasına rağmen transfer çalışmalarını yürütmeye devam ediyor.

BURAK ELMAS'TAN TRANSFER TALİMATI

Luis Campos ve Pasquale Sensibile, sadece yurt dışında değil, Türkiye'de de temaslarda bulunuyor. Sarı-Kırmızılılar, yerli takviyesi doğrultusunda ilk hedefini Umut Bozok olarak belirledi. Kasımpaşa'nın sezon başında Fransa'nın Lorient takımından kiraladığı ve performansını beğenince 1.5 milyon Euro'luk satın alma opsiyonunu kullandığı 25 yaşındaki santrfor, şu sıralarda Türk devlerinin gözdesi konumunda. 36 lig maçında 16 kez fileleri havalandırıp 7 de asist yapan Umut'un, önümüzdeki sezon bir şampiyonluk adayının formasını giymesine kesin gözüyle bakılıyor.

TERCİHİ GALATASARAY OLACAK

Çok sayıda takımdan teklif alan Umut'tan iyi para kazanmak isteyen Kasımpaşa cephesi ise minimum 5 milyon Euro'luk bir fiyat belirledi. Golcü oyuncunun taliplerinden olan Galatasaray, bu rakamı düşürmeye çalışacak, ancak ortada çok sayıda talip olması, piyasayı bir hayli yükseltmiş durumda. Sarı-Kırmızılı kulübün bu transferdeki en önemli avantajlarından biri de Umut Bozok'un yıllardır verdiği tüm röportajlarda çocukluğundan beri koyu bir Galatasaray taraftarı olduğunu dile getirmesi. Umut'un, kulüplerin anlaşması halinde tercihini Galatasaray'dan yana kullanacağını da menajerine bildirdiği öğrenildi.

(Fanatik)