• 4 Ekim 2021 Pazartesi 10:21
  • |
  • Son Güncelleme:

Bülent Yıldırım ve Deniz Çoban'dan Ali Palabıyık'a ağır eleştiri

Galatasaray'ın deplasmanda Çaykur Rizespor'u 3-2 yendiği maçtaki hakem kararlarını eski hakemler Bülent Yıldırım ve Deniz Çoban değerlendirdi.

B%C3%BClent+Y%C4%B1ld%C4%B1r%C4%B1m+ve+Deniz+%C3%87oban%E2%80%99dan+Ali+Palab%C4%B1y%C4%B1k%E2%80%99a+a%C4%9F%C4%B1r+ele%C5%9Ftiri

Galatasaray'ın 90+11'de Olimpiu Morutan'ın attığı gol ile 3-2 kazandığı Çaykur Rizespor maçının ardından hakem tartışmaları devam ediyor. Eski hakemler Deniz Çoban ve Bülent Yıldırım, Galatasaray - Çaykur Rizespor maçının hakemi Ali Palabıyık'ın performansını ve çokça tartışılan son dakika golünü değerlendirdi.

Bülent Yıldırım, Galatasaray'ın golle sonuçlanan son pozisyonuna başlarken Halil Dervişoğlu'nun Alberk'e faul yaptığını iddia ederken, "Net, kemiksiz faul. Hakem çok yakın olmasına rağmen kaçırdı. Sonrasında Diagne'nin Boyd'a yaptığı da net bir faul. Bu gol iptal edilmeliydi." şeklinde yorum yaptı.

"Ali Palabıyık, bugün sahada değildi."

Deniz Çoban da, "Ali Palabıyık, bugün sahada değildi. Galatasaray'ın yediği gol faul. Cicaldau'ya meydana getirilen harekette kırmızı kart görse, Rizespor 10 kişi kalsa... Galatasaray'ın aleyhine meydana getirilen hatalar. Sonrasında Muslera atılmıyor, Mohamed'in verilmemiş ikinci sarısı var. İki takıma da belirgin hatalar yapmış oldu. Hakem art niyetliydi diyorlar. Mümkün değil, iki tarafa da yapıyor. Bir ihtimal şöyle ki art niyetlidir: Serdar Tatlı çekilsin istiyordur. Bir ihtimal onun için yapmıştır. Bilmiyorum." dedi.

"Türk hakemliğinin oldukça büyük yara almış olduğu dakika"

Çoban, Muslera'nın itirazlar yüzünden sarı kart gördüğü pozisyon hakkında da kritik açıklamalarda bulundu.

"Bugün Ali Palabıyık'ın verdiği birçok tartışılan sonucu var fakat bence şu dakika Türk hakemliğinin oldukça büyük yara almış olduğu dakika. Sözlerimi seçmeye çalışıyorum. Sarı kartı göstermişsin. Oyuncu o sarı karta karşın sakinleşmiyor. Ağzınızın içine kadar girmiş bir şeyler söylüyor, sizi protesto ediyor. Yetmiyor açık bir halde topu uzağa vuruyor. Konuşuyor, önündeki topu dışarı vuruyor. Ali Palabıyık'ın görmedim, duymadım, görmediğin anda oldu deme şansı yok. Muslera topa vurduktan sonrasında dönerek bakıyor, görüyor. Görmüş olduğu halde de kırmızı kartı gösteremiyor. Bunun hiçbir izahı yok. Bugün verdiği kararların hepsini kabul edelim, önü perdelendi, göremedi, yağış vardı, yorgundu, morali bozuktu... Her şey tamam fakat bu gösterilmeyen kırmızı kartın izahı olması imkansız. Bu kırmızı kartı bir hakem gösteremiyorsa kusura bakmasın kendini tekrar denetim etsin."