• 10 Nisan 2021 Cumartesi 19:13
  • |
  • Son Güncelleme:

Bülent Uygun: Maç bir nevi taktik savaşı şeklinde geçti

Bülent Uygun: Maç bir nevi taktik savaşı şeklinde geçti
AA

Süper Lig'in 34. haftasında konuk ettiği Trabzonspor ile 0-0 berabere kalan Çaykur Rizespor'da teknik direktör Bülent Uygun, mücadelenin taktik savaşı şeklinde geçtiğini söyledi.

Uygun, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, üç günde bir maç trafiğinin zorluğunu yaşadıklarını belirtti.

Trabzonspor maçına kazanma adına değişik bir taktikle çıktıklarını ifade eden Uygun, "Özellikle geçiş oyunları ile Trabzonspor'un geçen hafta ürettiği gol pozisyonlarına bakınca hem onları kapatmak, hem de kendi oyunumuzu sahaya yansıtmak, üç puan almak için mücadele ettik. Rakibimize bir iki pozisyon dışında çok fazla pozisyon vermedik. İstediğimiz oyun anlayışını sahaya yansıtarak kazanmak için her şeyi yaptık." dedi.

Çaykur Rizespor sahasında Trabzonspor ile 0-0 berabere kaldı

"BİR AY İÇİNDE 8 TANE DEĞERLİ MAÇ VAR"

Her iki tarafın da oyun içinde farklı taktikler denediğine işaret eden Uygun, "Maç bir nevi taktik savaşı şeklinde geçti. Hocamızın yaptığı, bizim yaptığımız hamlelerde golü bulabilsek 6-7 yıldır kendi evimizde kazanamamış olmanın verdiği üzüntüyü ortadan kaldırmış olacaktık. Oyuncularımızı saha içindeki performans ve kazanma hırsından dolayı tebrik ediyorum." diye konuştu.

Kovid-19 nedeniyle 15 oyuncunun yaşadığı sendrom, sakatlıklara bağlı eksiklerin takımı etkilediğine değinen Uygun, "Bir ay içinde 8 tane değerli maç var. O maçlara en güzel şekilde hazırlanıp Rizespor'u yukarılara taşımaya çalışacağız." ifadelerini kullandı.

Abdullah Avcı'dan Nwakaeme ve Ekuban açıklaması