• 14 Ocak 2021 Perşembe 17:29
  • |
  • Son Güncelleme:

Borussia Dortmund ve Schalke 04, Ömer Faruk Beyaz için girişimlerini sıklaştırdı

Fenerbahçe Sportif Direktörü Emre Belözoğlu dün basın mensuplarıyla yaptığı toplantıda gündeme dair çok önemli açıklamalarda bulunmuştu. Belözoğlu, Ömer Faruk Beyaz konusuna da değinmiş ve görüşmelerin olumsuz devam ettiğini söylemişti. Fenerbahçe'yle sözleşme uzatmaya yanaşmayan genç futbolcuya talip olan iki Avrupa ekibi de ortaya çıktı. Borussia Dortmund ve Schalke 04, Ömer Faruk Beyaz için girişimlerini hızlandırırken iki takım da transfer için tüm şartlarını zorluyor.

Borussia+Dortmund+ve+Schalke+04,+%C3%96mer+Faruk+Beyaz+i%C3%A7in+giri%C5%9Fimlerini+s%C4%B1kla%C5%9Ft%C4%B1rd%C4%B1

Fenerbahçe Sportif Direktörü Emre Belözoğlu, dün Can Bartu tesislerinde basın mensuplarıyla sohbet toplantısı düzenlemişti. Ozan Tufan, Perotti, Sosa, Dorukhan Toköz gibi isimler hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunan Belözoğlu'nun en dikkat çeken sözleri Fenerbahçe'nin genç futbolcusu Ömer Faruk Beyaz hakkında söyledikleri oldu.

Emre Belözoğlu, genç oyuncuları Ömer Faruk Beyaz ile yaptıkları görüşmelerin şu anda olumsuz devam ettiğini belirtti.

“5 YILLIK PROJEYLE GİTTİK, VERDİĞİMİZ DEĞERİN KARŞILIĞINI BULAMADIK”

Ömer Faruk'a çok iyi şartlar içeren bir proje sunduklarını vurgulayan Belözoğlu, "Ömer 17 yaşında, Ersun Yanal ayrıldıktan sonra Tahir hocanın gelmesiyle başlayan süreçte 10 maçımız vardı, hepsinde kadroda oldu. 10 maçın 5'inde görev aldı. Ömer Faruk konusunda büyük bir üzüntü içinde olduğumu söylemek istiyorum. Ben ilk günden beri Ömer'in değerli bir futbolcu olduğunu herkesle paylaştım. Aslında ona hiç yapılmamış şekilde bir projeyle gittik, 5 senelik bir proje. Son dönem de başkan da dahil oldu. Kendisinin evine kadar gidildi ve projemiz anlatıldı. İçimden keşke 17 yaşında bana karşı böyle bir proje ve davranışla gelinseydi bile dedim. Ömer benim için çok değerli bir oyuncu. Üzüldüğüm nokta şu; Fenerbahçe takımı yarın bir gün tarihi anlatıldığında “en genç kaptan” olarak Ömer Faruk yazacak ancak ne yazık ki verdiğimiz değerin karşılığını bulduğumuzu düşünmüyorum." değerlendirmesinde bulundu.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ

Belözoğlu'nun açıklamalarının ardından genç oyuncu sosyal medyada Fenerbahçe taraftarından büyük tepki görürken, sarı lacivertli sosyal medya kullanıcıları Ömer Faruk'un kişisel hesabını takipten çıkarmaya başladı.

SCHALKE VE DORTMUND ŞARTLARI ZORLAYACAK

Dün yaşanan bu gelişmelerin ardından Alman basınında çıkan Ömer Faruk Beyaz haberi gündeme bomba gibi düştü. RevierSport'un haberine göre Ozan Kabak'ın formasını giydiği Schalke 04 ve Borussia Dortmund transfer için girişimlerini hızlandırdı.

Ömer Faruk Beyaz için karşı karşıya gelen iki Alman ezeli rakibi oyuncunun transferi için şartları zorlamayı planlıyor.

SCHALKE’DE DAHA FAZLA FORMA ŞANSI BULABİLİR

Dortmund'un kadroda Giovanni Reyna, Jude Bellingham, Jadon Sancho gibi birçok genç futbolcuyu kullandığı belirtilirken buna rağmen 17 yaşındaki futbolcunun Schalke'de daha fazla forma şansı bulabileceğinin altı çizildi.

NORBERT ELGERT ISRARLA İSTİYOR

Yetiştirdiği genç futbolcular ile bilinen Schalke U19 Teknik Direktörü Norbert Elgert'in Ömer Faruk Beyaz transferini çok istediği ve futbolcunun potansiyelinin oldukça yüksek olduğuna inandığı belirtildi. Schalke, Ömer Faruk'u bir süre Elgert'in yönettiği U19 takımında yetiştirip ardından A takıma almayı düşünüyor.

MESUT ÖZİL’İ A TAKIMA ÇIKARMIŞTI

Norbert Elgert, Schalke'de Mesut Özil'i A takıma çıkartan hoca olarak da tanınıyor. Elgert, Mesut Özil'in kariyerinde de önemli yer sahibi olan bir kişi.

(Skorer)