• 20 Kasım 2023 Pazartesi 21:42
  • |
  • Son Güncelleme:

"Bir ilki başarmak istiyoruz" Vincenzo Montella, Galler maçı hedefini açıkladı

A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella, yarın akşam oynanacak Galler maçı öncesi kameralar karşısına geçti. Montella, Galler maçını kazanarak bir ilki başarmayı istediklerini söyledi.

%E2%80%99%E2%80%99Bir+ilki+ba%C5%9Farmak+istiyoruz%E2%80%99%E2%80%99+Vincenzo+Montella,+Galler+ma%C3%A7%C4%B1+hedefini+a%C3%A7%C4%B1klad%C4%B1

A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella, Galler karşılaşması öncesi basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

İLKİ BAŞARMAK İSTİYORUZ'

"Burada en iyi şekilde hazırlanarak geldik. Buraya lider geldik, lider olarak dönmek istiyoruz. Rakibimiz evinde iyi oynayan bir takım. Her şeye hazırlıklı geldik. Tarihimizde henüz başaramadık lider çıkmayı. İlk defa gruptan lider çıkmak istiyoruz."

'FUTBOLDA HİÇBİR ŞEY KESİN DEĞİL'

"Futbolda hiçbir şey kesin değildir. Hırvatistan belki berabere kalır Ermenistan ile ama biz kendi maçımıza odaklandık. Buraya kazanmaya geldik."

'KADRO DEĞİŞEBİLİR'

Rotasyon yapacak mısınız?

"Kadroya 29 futbolcu çağırdık. Bazı sakatlıklar oldu ama buraya gelen her futbolcu 11'de oynayabilecek durumda. Maçtan maça kadro değişebilir. Rakibin özelliklerine göre bir 11 çıkarabiliriz."

'BU FUTBOLCULARA İNANDIM'

"İki sene burada çalışma fırsatım oldu. Bu futbolcuları tanımaya başladım. Performanslarını değerlendirme fırsatım oldu. Bu futbolculara inandığım için milli takımın hocası olmak istedim."

'BAŞARIYI YÖNETMESİ GEREK'

Kenan Yıldız'ın performansı sizi şaşırttı mı?

"Kenan Yıldız büyük bir potansiyele sahip. Şu andan itibaren farklı bir kariyere alışması gerekiyor ve o başarıyı yönetmesi gerekiyor. Herkesin beklentisi de farklı olacak. Beni performansıyla mutlu eden bir futbolcu."

ALTAY BAYINDIR, RIDVAN YILMAZ

"Kadro seçimi yapacağım zaman hem şimdiyi hem de geleceğe bakıyorum. Altay ve Rıdvan şu anda takımlarında süre almıyorlar ama eminim zamanla süre alacaklardır."

YAŞ ORTALAMASI

"Yaş ortalaması olarak çok genç bir takım olabiliriz. Doğru bir karışımla daha iyi olabilirsiniz. Genele baktığınızda kazanan ve başarı yakalayan takımlar 24, 25, 26 yaş ortalamasında oluyor."

'TEK PLANIMIZ KAZANMAK'

"Maçların süresi artık 100 dakika. Hırvatistan maçını da seyrettim. Biraz çekingen bir oyunları vardı. Hesabı ancak son 5 dakikada yapabilirsiniz. Her planı uygulayacağız. Yarın için tek planımız maçı kazanmak."

'BAŞARININ SIRRI NE BİLMİYORUM'

"Çok çalıştık. Futbolcularımızın kalitesini ortaya çıkardık. Biz onların sayesinde bugünleri yaşıyoruz. Bu başarının sırrı tam olarak ne bilmiyorum. Neleri istersek onu sahada uygulayan bir oyuncu grubu var."

SACHA BOEY, GEDSON

"Sacha için spekülasyonları duymuştum. Gedson'u ilk kez duyuyorum. Bir futbolcunun Türk olması için 5 sene oynaması gerekiyor. Aslında bunun cevabı ortada. Kalbi Türkiye ile atan her futbolcuyu kucaklayacağız. Ben de yabancıyım ama kalbim Türkiye ile atıyor."

'ÇOK ZEKİ BİR ÇOCUK'

"Kenan Yıldız çok zeki bir çocuk ve zeki olduğu için de uzun vadede iyi futbolcu olma ihtimali çok yüksek."

'KAZANMAK VE TARİHE GEÇMEK'

"Kontrol edemeyeceğim hiçbir şeyde hesap yapmam ve enerjimi harcamam. Kontrol edebildiğimiz bir tek şey var o da Galler maçını kazanmak ve tarihe geçmek."

'BAŞARILI OLDUYSAK ONLARIN SAYESİNDE'

'İlk geldiğimde organize olmuş ve çok iyi işleyen bir federasyon gördüm. Başarılı olduysak onların destekleri sayesinde oldu. Onlara da çok teşekkür ediyorum."

  • vincenzo montella
  • galler
  • türkiye
  • euro 2024