• 7 Eylül 2021 Salı 10:56
  • |
  • Son Güncelleme:

Beşiktaş Oğuzhan Özyakup'tan ayrılmanın planlarını yapıyor

Beşiktaş Oğuzhan Özyakup'tan ayrılmanın planlarını yapıyor

Bir sezon daha mukavelesi bulunan 28 yaşındaki oyuncu elden çıkarılmak isteniyor. Oğuzhan'ın tek talibi Sivasspor. Bu transfer olmasa son çare fesih...

FEDA'yı da CEFA'yı da SEFA'yı da gören isimlerden Oğuzhan Özyakup. 2012'de siyah beyazlı kulübe gelen ve kısa bir Feyenoord macerası dışında Kartal yuvasında olan orta saha oyuncusu şu sıralar belirsizlik içerisinde.

Sebebi de yeni sezondaki durumu. Beşiktaş ile bir yıllık daha mukavelesi bulunan Özyakup takımda kalacak mı gidecek mi? Yeni takviyelerle birlikte forma şansı azalan ve zaten geçtiğimiz dönemlerde de istikrarsız bir gidişatı bulunan Oğuzhan tekliflere açık.

Transferin bitmesine sayılı günler kala şu ana kadar Süper Lig'den bir tek Demir Grup Sivasspor'un talip olduğu siyah beyazlı oyuncu da kararını vermiş değil.

Güncel piyasa değeri 1,8 milyon avro olan orta sahanın durumunun bugün yarın netlik kazanması bekleniyor. Bir dönem Beşiktaş'taki performansıyla A Millî Takım'a da yükselen Oğuzhan Özyakup şimdilerde o günlerini de arar oldu.

Yönetim oyuncunun yıllık maliyetinden kurtulmak adına Oğuzhan ile yollarını ayırabilir.

(Türkiye Gazetesi)