• 14 Eylül 2021 Salı 21:49
  • |
  • Son Güncelleme:

Beşiktaş-Borussia Dortmund maçı öncesi bedava yayın polemiği! Acun Ilıcalı'dan Sergen Yalçın'a yanıt

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki Borussia Dortmund maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında siyah-beyazlıların teknik direktörü Sergen Yalçın'ın "Exxen maçı açabilir bence. Sosyal medyada insanların izlemek istediğini gördüm. Acun'dan rica etmek lazım. Açsın kanalı, bütün halk izlesin. Bir seferlik böyle bir şey yapabilirsin." çağrısına Acun Ilıcalı yanıt verdi.

Be%C5%9Fikta%C5%9F-Borussia+Dortmund+ma%C3%A7%C4%B1+%C3%B6ncesi+bedava+yay%C4%B1n+polemi%C4%9Fi%21;+Acun+Il%C4%B1cal%C4%B1%E2%80%99dan+Sergen+Yal%C3%A7%C4%B1n%E2%80%99a+yan%C4%B1t

Şampiyonlar Ligi yayın haklarını satın alan Exxen platformunun sahibi ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın'a yanıt verdi.

"Sergen hoca ile 2 yıl birlikte çalıştık, bu yaz beraber tatil yaptık. Çok değerli bir insan." diyen Acun Ilıcalı, "Kalbinin temizliği yüzüne vuran, kötülük bilmeyen, düşünmeyen bir insan. İşinde de geldiği yere geç gelmiş olan bir dostum ama Sergen'in bugünkü isteği, gönlünden gelen bir istek. İstek var, istek var. Ben de maç izliyorum, şu oynasın istiyorum. Beşiktaş'ı yarın desteklerken şu oyuncu girsin diye istesem Sergen onu hayata geçirebilir mi? Herkesin kendi işi var." ifadelerini kullandı.

"Süper Lig'i de bedava yayınlayalım o zaman diyen." Ilıcalı, Yalçın'ın sözlerine "Ben Beşiktaş'ın maçını verirsem, bu kez Galatasaraylılar ve Fenerbahçeliler de istemez mi? Sergen Yalçın, çok sevdiğim, çok başarılı bir dostum. Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi gelirini nereden elde ediyor? UEFA, bizim yayın hakkı olarak ödediğimiz paraları kulüplere dağıtıyor." dedi.

"ZATEN ÖNÜMÜZDEKİ SEZON ŞAMPİYONLAR LİGİ'NE KATILAMAYACAKLAR"

Hayatının en büyük riskine girdiğini ve destek beklediğini söyleyen Ilıcalı, sözlerini şöyle sürdürdü:

Şampiyonlar Ligi 6 yıldır bedava yayınlanmıyor, birden 'Acun bedava yayınla' oldu. Takımlarımız önümüzdeki sezondan itibaren direkt Şampiyonlar Ligi'ne gidemeyecekler. Bırakın herkes başarılı olsun.

SERGEN YALÇIN: "EXXEN MAÇI AÇABİLİR BENCE"

Sergen Yalçın, Şampiyonlar Ligi maçlarının yayın hakkını elinde bulunduran Exxen'in sahibi Acun Ilıcalı'ya, yayınların kamuya açık olması çağrısında bulunarak "Ben tüm ülkenin bu maçı izlemesini isterim. Ülkemizi temsil ediyoruz. Alacağımız puanlar bundan sonrası için çok önemli olacak. Fenerbahçe ve Galatasaray'ın alacağı puanlar da önemli. Onlara da başarılar diliyorum. İstanbul'un 3 büyük camiası ülkeye puan kazandırmak için elinden geleni yapacak. Exxen maçı açabilir bence. Sosyal medyada insanların izlemek istediğini gördüm. Acun'dan rica etmek lazım. Açsın kanalı, bütün halk izlesin. Bir seferlik böyle bir şey yapabilirsin." ifadelerini kullanmıştı.

Sergen Yalçın'dan Borussia Dortmund maçı öncesi Acun Ilıcalı'ya yayın çağrısı